Biografija

ROLANDAS PAKSAS

Rolandas Paksas gimė 1956 metų birželio 10 dieną Telšiuose, Elenos ir Felikso Paksų šeimoje. 1974 metais baigė Žemaitės vidurinę mokyklą ir įstojo į Vilniaus inžinerinį statybos institutą (dabar - Vilniaus Gedimino technikos universitetas). 1979 metais apgynė diplomą ir įgijo pramoninės ir civilinės statybos inžinieriaus specialybę.

Dar studijų metais R.Paksas tapo akrobatinio skraidymo sporto meistru, buvo pakviestas į Lietuvos ir Sovietų Sąjungos komandas. 1980 metais pirmą kartą tapo Sovietų Sąjungos čempionu. Rolandas Paksas - daugkartinis Lietuvos čempionatų nugalėtojas, S.Dariaus ir S.Girėno taurės laimėtojas.

1984 metais baigė Leningrado (dabar Sankt Peterburgas) civilinės aviacijos akademiją ir įgijo inžinieriaus piloto diplomą.

1985 metais R.Paksas buvo paskirtas Vilniaus S.Dariaus ir S.Girėno aeroklubo viršininku. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, vadovavo Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos aviacijos junginiui.

1992 metais įkūrė uždarąją akcinę bendrovę "Restako" ir penkerius metus jai vadovavo.

1997 metais Rolandas Paksas išrinktas į Vilniaus miesto tarybą ir tapo sostinės meru.

Nuo 1999 birželio iki spalio mėnesio R. Paksas dirbo Lietuvos Respublikos devintosios Vyriausybės Ministru Pirmininku. Tų metų gruodį buvo išrinktas Lietuvos liberalų sąjungos pirmininku.

2000 metų balandį Rolandas Paksas antrą kartą tapo Vilniaus miesto meru, o rudenį buvo išrinktas į Lietuvos Respublikos Seimą.

Nuo 2000 metų lapkričio iki 2001-ųjų birželio vadovavo vienuoliktajam ministrų kabinetui.

Nuo 2001 metų liepos iki tų pačių metų lapkričio - liberalų frakcijos Seime seniūnas ir Seimo opozicijos lyderis.

2002 metų kovo mėnesį Rolandas Paksas įkūrė Liberalų demokratų partiją ir tapo jos pirmininku.

2003 metų sausio 5 dieną Rolandas Paksas išrinktas Lietuvos Respublikos Prezidentu ir iki 2004 metų balandžio 6 dienos ėjo Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas, iš kurių, įvykus politiniam sąmokslui, buvo nušalintas neteisėtu būdu.

2004 metų gruodžio 11 dieną vėl išrinktas Liberalų Demokratų partijos pirmininku.

Nuo 1999 iki 2002-ųjų rugsėjo vadovavo Vilniaus klubui. Vėliau tapo šio klubo garbės prezidentu. Rolandas Paksas - Vilniaus akrobatinio skraidymo grupės lyderis, Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos narys.

2006 metų birželio 10 - liepos 27 Prezidentas Rolandas Paksas apskrido aplink pasaulį. Skrydis truko 47 dienas.

2007 metų vasario 25 dieną Savivaldybių tarybų rinkimuose išrinktas į Vilniaus miesto tarybą. Tarybos nariu buvo iki 2009 metų birželio 17 dienos.

2007 metų gegužės 12 dieną šeštajame partijos Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) kongrese perrinktas partijos pirmininku.

2009 metų birželio 7 dieną Prezidentas Rolandas Paksas tapo Europos Parlamento nariu, buvo frakcijos "Laisvės ir demokratijos Europa" pirmininko pavaduotojas.

2014 metų gegužės 25 - ąją išrinktas į Europos Parlamentą, yra šio parlamento frakcijos "Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa" vicepirmininkas.

2014 metų gruodžio 13 dieną Rolandas Paksas partijos Tvarka ir teisingumas XIII Kongrese perrinktas partijos pirmininku.

 Be skraidymo, mėgsta tenisą ir važinėti motociklu. Vertina gerą knygą ir muziką.

Vedęs. Žmona Laima Paksienė - inžinierė ekonomistė. Dukra Inga, verslininkė, ištekėjusi, dviejų vaikų mama. Sūnus Mindaugas - studentas.