Kęstas Komskis siūlo reguliuoti Seimo narių skaičių pagal gyventojų skaičių

2016-09-22, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras
www.fotogenijai.lt

Seimo narys, Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis pateikė siūlymą keisti Konstitucijos 55 straipsnį ir jame numatyti naują Seimo narių skaičiaus nustatymo tvarką. Parlamentaras siūlo pačioje Konstitucijoje aiškiai nurodyti, kad Seimo narių skaičius turi būti tiesiogiai proporcingas gyventojų skaičiui.

Kintant gyventojų skaičiui Lietuvoje, Premjero ar atsakingo ministro įsakymu būtų nustatomas ir naujas Seimo narių skaičius. Tokiu būdu būtų išvengta nuolatinių Konstitucijos koregavimų ateityje. 

„Daugelis sutinkame, kad pagal gyvenančiųjų Lietuvoje skaičių Seimo narių šiandien yra gerokai per daug. Reikia mažinti jų kiekį. Jau balsavome dėl 111 parlamentarų. Tačiau, mano nuomone, efektyviausia būtų nustatyti ne fiksuotą Seimo narių skaičių, o tą skaičių pririšti prie Lietuvos gyventojų skaičiaus. Gyventojų skaičiui mažėjant, atitinkamai mažėtų ir Seimo narių skaičius, ir atvirkščiai – gyventojų daugėjant, Seimo narių skaičius didėtų. Žinoma, reikėtų nustatyti ir tam tikras ribas. Mano siūlomas kompromisas yra 111 Seimo narių prie 3 milijonų gyventojų. Šis skaičius atitinkamai gali būti mažinamas iki 70 parlamentarų, o didinamas - iki 141,“ – teigė Kęstas Komskis.

Seimo nario nuomone, toks sprendimas turėtų ir papildomos naudos Lietuvai, nes skatintų politikus gerinti šalies demografinę padėtį ir realiais veiksmais mažinti emigracijos srautus.