Apie „orinį“ aplinkos ministrą Kęstutį Navicką

2018-08-29, Vytautas Kamblevičius

„Oras“, – vienu žodžiu Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis įvertino dabartinio aplinkos ministro Nacionaliniame oro taršos mažinimo plane numatomą draudimą kūrenti malkomis. Priminsiu, kad ministras siūlo uždrausti kūrenti kietuoju kuru vietose, kuriose yra centrinis šildymas. O pastarasis – žymiai brangesnis nei malkos. Kalbant paprasčiau, eiliniam piliečiui, ieškančiam pigesnės kuro alternatyvos bus užmautas apynasris ir jis priverstinai turės naudotis brangesniu centriniu šildymu.

Tokios aplinkos ministro užmačios ne juokais gąsdina mažiau pasiturinčius žmones, tačiau šią vasarą prie to jau turėjome priprasti. Juk dar visai neseniai tas pats K. Navickas, kaip tyčia vėl „lyg iš oro“ šovė – reikalingas dyzelinių automobilių apmokestinimas. Ši naujiena taip įaudrino mūsų visuomenę, kad net Premjeras, grįžęs po atostogų, turėjo teisintis dėl su Vyriausybės galva nederintų nuostatų. „Orinis“ ministras vis rangėsi, bandė išsisukinėti, teisintis, tačiau buvo priverstas nuryti karčią piliulę ir pripažinti, kad padarytos rimtos klaidos. Nekalbėsiu apie tai, kad ministras apsijuokė jau vien tada, kai oficialiai įregistruotą planą pavadino „juodraštiniu variantu“, tačiau pastebėsiu kitą problemą – antrą kartą šią vasarą ministras išmeta visuomenę priešinančias idėjas nederinęs jų su savo vadovu, t.y. Ministru Pirmininku.

Politikos apžvalgininkai jau nebesistebi, kuomet aplinkos ministras vadinamas vienu silpniausių ministrų, tačiau ministerijos vadovo dalykiniai gebėjimai turėtų būti kompensuojami bent tinkamu komunikavimu. Neturime ir to. K. Navicko valdoma ministerija ne tik ruošia „juodraštinius“ projektus, bet užsiima eilinių piliečių gąsdinimu, taip supriešindama ir taip ne visada vieningą mūsų tautą. Viešai klausiu ministro, gal jau laikas stabtelti,  susimąstyti ir padaryti išvadas? Jei klausimas liks neišgirstas, tuomet palinkėsiu, prieš dar kartą bandant supriešinti visuomenę, pasikonsultuoti su S. Skverneliu, kuriam dažniausiai ir tenka skalbti „ministro-profesionalo“ mundurą.

Priminsiu, kad derybose su „valstiečių“ frakcija dėl frakcijų susitarimo ir galimo LVŽS parėmimo pateikėme konkrečius derybinius punktus, kurie mums yra svarbiausi. Lengvatinis tarifas šilumos gamyboje naudojamam kurui yra vienas iš prioritetų. Dabar atrodo, kad K. Navickas specialiai daro viską, kad kietą kurą naudojantiems būtų kuo blogiau, o tai jau kardinaliai prieštarauja mūsų pateiktam siūlymui. Tokie ministro žingsniai verčia pamąstyti, ar neverta jam grįžti prie meldinių nendrinukių apsaugos. Juk geriau būti savo vietoj, nei pastoviai teisintis ir kalbėti „orinius“ dalykus...