Aplinkos ministro K.Navicko miškų reforma veda Lietuvą tiesiai į sultonatą

2017-04-20

Šiandien aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Navickas dalyvavo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ posėdyje, kuriame buvo tikimasi tiesiai iš ministro lūpų išgirsti miškų urėdijų reformos viziją, aiškų veiksmų planą ir koks likimas laukia urėdijų artimiausiu metu. Aplinkos apsaugos ministras K. Navickas frakcijos posėdyje teigė, jog reforma buvo suderinta su mokslininkais, Urėdų taryba, Girininkų taryba ir miškininkų suvažiavimu. Tačiau jo kolegos Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Kęstučio Mažeikos paruoštos sąlygos sudarė išskirtines sąlygas verslo teisės teisininkams, kurie neturi nieko bendro su miškais, laimėti viešą konkursą ekspertinei išvadai gauti dėl Aplinkos ministerijos pateiktos ypač skubotos miškų reformos.

„Visada palaikiau ir palaikysiu reformas, kurios yra gerai apgalvotos ir paremtos kaštų ir naudos analizės būdu, nes statistika yra puikus lakmuso popierėlis, kuris leidžia įvertinti ar Lietuvai miškų reforma bus ekonomiškai naudinga. Vietoje 42 urėdijų atsiradus vienai įmonei, stambiosios įmonės taptų pagrindinėmis medienos pirkimo sandėrių žaidėjomis. Jos iškart galėtų pasiūlyti pirkti didelį medienos kiekį už daug mažesnę kainą. Kas gali paneigti, jog verslo grupuotė į vienos įmonės postą pasodins savo žmogų ir sakys, kam ir už kokią kainą parduoti, o tai tiesiausias kelias į sultonatą.

Šiandien Aplinkos apsaugos ministras atrodė išblyškęs, pasimetęs ir spaudžiamas „nematomos rankos“ buldozeriu aklai stumti urėdijų reformą bet kokia kaina. Kuo daugiau klausiau aplinkos ministro, tuo daugiau aplinkos ministras skėsčiojo rankomis.

Sieksiu, jog mano inicijuota nepriklausoma ekspertinė išvada būtų pristatyta Seimo posėdžių salėje, nes akivaizdu, jog didžioji dalis Seimo narių neįsiklauso į mokslininkų, kurie yra puikiai išanalizavę Latvijos pavyzdį, teiginius, kokią žalą mūsų valstybei gali padaryti ši neapgalvota ir neišdiskutuota reforma vardan reformos“, – pažymėjo Seimo narys Vytautas Kamblevičius

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Vytautas Kamblevičius

Mob. 8 699 85 552