Audito komitetas: Griežtesnė parlamentinė kontrolė davė teigiamų rezultatų

2016-09-16, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras

Seimo Audito komiteto kartu su Valstybės kontrole pradėta vykdyti griežtesnė valstybinių auditų metu pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo kontrolė davė lauktų rezultatų – stebimų rekomendacijų skaičius sumažėjo 40 procentų ir šiai dienai valstybinių auditų rekomendacijų įgyvendinimas siekia beveik 90 proc.

Daugiausiai stebimų rekomendacijų šiuo metu yra savivaldos, Seimui ir Vyriausybei atskaitingų institucijų bei švietimo ir mokslo srityse. Audito komiteto pirmininkas Vytautas Kamblevičius pasigenda Vyriausybės sistemingo ir koordinuoto požiūrio sprendžiant viešojo sektoriaus problemas, taip pat pažymi, kad kai kurie teigiami viešojo sektoriaus pokyčiai gali ir neįvykti, nes kai kurios audituotos institucijos vis nukelia rekomendacijų įgyvendinimo terminus juos prasitęsdamos. 

Audito komiteto posėdžio metu buvo paprašyta Valstybės kontrolės, kuo greičiau pradėti viešinti duomenis apie rekomendacijų įgyvendinimo eigą jos interneto svetainėje viliantis, kad ši priemonė paskatins audituotas institucijas imtis aktyvesnių veiksmų. „Sieksiu, kad rekomendacijos būtų įgyvendintos laiku, kad viešojo sektoriaus pokyčiai duotų teigiamų rezultatų ir jei prireiks pasinaudosiu Audito komitetui suteikta teise – teikti Seimo nutarimo projektus dėl Valstybės kontrolės rekomendacijų įgyvendinimo“ – apibendrino Komiteto pirmininkas V. Kamblevičius.

Komitetas planuoja perduoti Valstybės kontrolės parengtą informaciją Seimo komitetams pagal priskirtas veiklos kryptis, atkreipiant didesnį dėmesį į parengtus ir pateiktus Seimui teisės aktų projektus, kuriuos priėmus būtų įgyvendintos rekomendacijos. 
Audito komitetas stiprindamas valstybinių auditų rekomendacijų įgyvendinimo kontrolę    2015 m. gruodžio 17 d. priėmė sprendimą nuolat pavasario ir rudens sesijų pradžioje išklausyti Valstybės kontrolės apibendrintą informaciją apie viešojo sektoriaus subjektų veiksmus įgyvendinant valstybinio audito rekomendacijas ir svarbias, tačiau neįgyvendintas rekomendacijas, kurioms reikalingas didesnis dėmesys.