Bandoma užkirsti kelią absurdiškiems reikalavimams

2016-09-06, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras

Seimo Audito komiteto pirmininkas Vytautas Kamblevičius, atsižvelgdamas į Prekybos įmonių asociacijos nuo rugsėjo 2 dienos inicijuotą akciją, kai perkant alkoholį, privaloma visada reikalauti asmens dokumento, nežiūrint kokio amžiaus yra žmogus, užregistravo Administracinių nusižengimų kodekso pataisas (projekto Nr. XIIP–4679).

Šis Prekybos įmonių asociacijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotas memorandumas yra neadekvati ir pirkėjus žeminanti priemonė, priverčianti juos laukti eilėse, nes pardavėjos įdėmiai varto pensininkų pažymėjimus ir prašo asmens amžių liudijančių dokumentų iš į močiutes ar dėdžius tinkančius asmenų. Kyla klausimas, kam naudinga ši sumaištis ir didėjantis visuomenės pasipiktinimas dėl šio žeminančio reikalavimo pirkėjams.

„Mano pataisose yra aiškiai apibrėžta, jog alkoholinių gėrimų pardavėjai privalo, kai yra abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 18 metų, iš perkančio alkoholinius gėrimus asmens reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą. Reikalavimas iš perkančio alkoholinius gėrimus visada pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą užtrauks baudą nuo 30 iki 50 eurų. Manau tik taip galima sustabdyti šį absurdišką reikalavimą, kurį skubos tvarka sugalvojo Prekybos įmonių asociacija ir Sveikatos ir apsaugos ministerija“, – pabržė Audito komiteto pirmininkas Vytautas Kamblevičius.