Dėl bendradarbiavimo su Rusijos oligarchais Vitas Vasiliauskas kviečiamas į Seimą

2016-05-04, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras
Romo Jankausko nuotrauka

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Petras Gražulis, vadovaudamasis Seimo statuto 209 straipsniu, į artimiausią Seimo posėdį kviečia Lietuvos banko vadovą Vitą Vasiliauską atsakyti į jam pateiktus klausimus.

Vitui Vasiliauskui "tvarkiečiai" pateikė šiuos klausimus:

1. Ar viešai galite patvirtinti, kad prieš tapdamas centrinio šalies banko vadovu Jūs turėjote įgaliojimus veikti ofšorinės įmonės, susijusios su Rusijos milijardieriumi Nikolajumi Cvetkovu, vardu?

Kokius įgaliojimus turėjote ir kokius veiksmus atlikote Didžiosios Britanijos Mergelių salose registruotos įmonės „Redder Investments“ vardu?

2. Ar Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, prieš teikdama Jūsų kandidatūrą Seimui, žinojo šį biografijos faktą, jog Jūs tvarkėte Rusijos oligarcho sąskaitas?

3. Kiek ofšorinių įmonių, susijusių su Rusijos oligarchais, esate konsultavęs, nes spaudoje yra teigiama, jog Jūs neneigiate dokumentų autentiškumo ir pripažįstate konsultavęs ne vieną ofšorinę įmonę.

4. Ar Jūs, kaip Lietuvos banko valdybos pirmininkas, nematote nieko neteisėto ar amoralaus dėl to, kad tvarkėte Rusijos oligarcho sąskaitas?

5. Ar Jūs ir Jūsų artimieji tikrai neturite sąskaitų "mokesčių rojuose"?