Eilinį kartą Seimo nariai dėl privalomo posėdžių lankomumo balsavo kojomis

2018-06-22

51! Tiek Seimo narių trūko vakar plenariniame Seimo posėdyje, kuomet buvo balsuojama dėl mano pristatytos Statuto pataisos, kuria parlamentarai būtų įpareigoti lankyti posėdžius ir balsuoti bent už ¾ Seime svarstomų projektų. Galima reziumuoti, kad darbe buvo 90 parlamento narių, iš kurių tik 36 palaikė mano pataisą. Tarp palaikytojų buvo tvarkiečiai, 1 lenkų atstovas, 4 socialdemokratai, 5 konservatoriai ir 22 valstiečiai.  Vadinasi, net 105 Seimo nariai nėra suinteresuoti lankyti Seimo plenarinius posėdžius ir juose balsuoti.

Dar vienas smūgis Seimo prestižui ir didžiulė gėda prieš tautą. Matyt, dalis Seimo narių, posėdžių metu leisdami laiką prekybos centruose, sporto klubuose ar dar kokiose kitose įstaigose, nė nesusimąsto, kas nutiktų eiliniam Lietuvos piliečiui, kuris savavališkai vidury dienos paliktų savo darbą vietą, norėdamas pasportuoti ar kitaip turiningai leisti laiką.

Jau ne kartą sakiau, kad tvarką Seimo darbe įvesime tik tuomet, kai visos frakcijos surems pečius, tačiau pasiūlymą palaikė tik pavieniai Seimo nariai, o kiti, išgirdę koks projektas bus tuoj pristatomas posėdžių salėje – pasipustė padus ir „prabalsavo“ kojomis. Tokia baimė „pririšti“ save prie tiesioginės darbo vietos įrodo, kad dalis Seimo narių atsainiai žiūri į savo pareigas ir naudojasi Statute paliktomis spragomis, kuomet užtenka užsiregistruoti rytiniame bei vakariniame posėdyje ir darbas atliktas.

Galiu pažadėti, kad rankų nenuleisiu. Visuomenės reakcija dėl nepritarimo mano projektui tik įrodė, kad jis reikalingas. Rudens sesijai, matyt, reikės paruošti naują projektą, reglamentuojantį Seimo narių dalyvavimą posėdžiuose. Tik šį kartą projekte bus įtrauktos ir didesnės finansinės bausmės, šitaip kojomis balsuojantiems kolegoms.