Frakcija kviečia socialinės apsaugos ir darbo ministrą L. Kukuraitį dėl Darbo kodekso, stringančios vaiko teisių reformos ir socialinės atskirties mažinimo

2017-05-03

 

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai rytoj, gegužės 4 d., 14 val. susitiks su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu aptarti Darbo kodekso projekto nuostatų ir dabartinę neveikiančią vaiko teisių apsaugos sistemą.  Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Remigijus Žemaitaitis pažymėjo, kad pajamų nelygybė Lietuvoje pasiekė kritinę ribą, tačiau ministerijos darbo grupės vis neranda būdų, kaip spręsti šią problemą. Apie tai signalizuoja net į aukščiausią lygį ir modernios Lietuvos istorijoje, ir tarp visų ES šalių įkopęs pajamų nelygybės indeksas bei sustojęs progresas mažinant skurdą.

Seimo narys R. Žemaitaitis pažymėjo, kad praėjusiais metais Europos Komisijos atlikta analizė nustatė, jog Lietuvoje teikiama pagalba bedarbiams yra viena trumpiausių, skurdžiausių ir keliančių didžiausius ankstesnės darbo trukmės reikalavimus. Tai, kad skurdo ir socialinės atskirties rizikos lygis tarp bedarbių siekia 74 proc. ir yra vienas didžiausių ES, rodo, jog socialinė parama bedarbiams nėra pakankama. Šie rodikliai atrodo dar prasčiau mažo darbo intensyvumo šeimose, kuriose auga nepilnamečiai vaikai.

 „Šiuo metu Darbo kodeksas intensyviai svarstomas Seime, todėl tikimės, kad ministras sugebės aiškiai pristatyti paskutines pataisas ir jų naudą bei pateikti ministerijos priemonių planą,  kaip galima sėkmingai įgyvendinti vaiko teisių reformą ir kokie yra parengti konkretus pasiūlymai, kaip mažinti socialinę atskirtį Lietuvoje“, – pažymėjo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas R. Žemaitaitis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas

Remigijus Žemaitaitis

Mob. 8 698 42 238