Jaunimo ir sporto reikalų komisijos nariai teigiamai žiūri į pasiūlymą įkurti Švietimo ir sporto ministeriją

2018-04-13

Trečiadienį vykusiame Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje buvo aptariamos Švietimo ir mokslo ministerijos valdymo struktūros reformos kūno kultūros ir sporto srityje. Pasaulio sveikatos organizacija fizinio aktyvumo stoką yra išskyrusi kaip atskirą sveikatos problemą ir skelbusi, jog beveik 2 mln. planetos žmonių kasmet miršta vien dėl to, kad per mažai juda. Vieša paslaptis, kad Lietuvos jaunimo fizinis aktyvumas kasmet smunka į naujas žemumas. Tokia situacija verčia spręsti problemą iš esmės.

Komisijos posėdyje atkreipiau dėmesį į tai, kad pagrindinė blogėjančio fizinio aktyvumo rezultatų  priežastis – nedidelis dėmesys sportui. Esu įsitikinęs, kad mūsų šalį garsina ne tokie nenusisekę ir nuostolingi projektai kaip „Real is beautiful“, bet Lietuvos sportininkai. Tai jie, eikvodami visas jėgas ir kaudamiesi už mūsų šalį yra geriausi Lietuvos ambasadoriai. Bandydamas pabrėžti sporto svarbą mūsų šaliai, komisijos posėdyje pristačiau Tvarkos ir teisingumo frakcijos poziciją dėl būtinybės įkurti Švietimo ir sporto ministeriją.

Jeigu reformuojame  Švietimo ir mokslo ministerijos valdymo struktūrą kūno kultūros bei sporto srityje, darykime tai tokiu būdu, kad sportininkai galėtų pajusti realią naudą. Šiuo metu svarstoma idėja, reformuojant ministeriją, neįdėti sporto pavadinimo, tačiau tai būtų neteisinga ir netikslinga. Švietimo ir sporto ministerijos įkūrimas ne tik siųs teigiamą signalą iš valdžios atstovų sportininkams, bet tuo pačiu stiprins visą sporto srities įvaizdį.

Labai džiaugiuosi, kad mano poziciją, išreikštą posėdžio metu, palaikė Olimpinis čempionas Virgilijus Alekna bei sporto pasaulio garsenybės Sergejus Jovaiša ir komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas. Pradžia padaryta. Stebėsime, ar pažadas taps realiais darbais. Noriu patikinti, kad Tvarkos ir teisingumo frakcija dės visas pastangas sportininkų įvaizdžio stiprinimui ir aktyviai rems siekį įkurti Švietimo ir sporto ministeriją. Esame atviri pasiūlymams. Svarstysime ir galimą Švietimo, sporto ir turizmo ministerijos įkūrimą, kuris naudą neštų ir turizmo sektoriui. Esame tikri, kad, pritarus mūsų pozicijai ir skyrus deramą dėmesį sporto sričiai, ne tik stiprinsime sportininkų įvaizdį, bet tuo pačiu sugebėsime pagerinti ir jaunimo fizinį aktyvumą.

 

 

 

Asmuo kontaktams: Vytautas Kamblevičius Tel. (8 5)  239 6441