Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas pažeisdamas Statutą skubina urėdijų pertvarką

2017-07-03

2017 m. birželio 30 d. skubos tvarka buvo sušauktas neeilinis Kaimo reikalų komiteto posėdis dėl Miškų įstatymo Nr. I-671 2, 4, 5, 6, 7, 8, 13, 18 ir 19 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto, kuriame turėjo būti pristatytos parengtos ekspertinės išvados dėl šios reformos. Tačiau mes kartu su kitais komiteto nariais kreipėmės į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, nes Kaimo reikalų komitetas, pažeisdamas Statutą, svarstė klausimą. Negana to, tik viena ekspertinė išvada buvo pateikta, kuri buvo palanki Aplinkos ministerijos vykdomai politikai.

2017 m. birželio 30 d. vyko Etikos ir procedūrų komisijos neeilinis posėdis, kuriame buvo pripažinta, jog Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas pažeidė Seimo statutą ir posėdis buvo neteisėtas. Tai jau ne pirmas sprendimas, kada Kaimo reikalų komiteto pirmininkas grubiai pažeidžia Seimo statutą.

„Kyla klausimas, kodėl Kaimo reikalų komiteto pirmininkas taip uoliai rūpinasi miškų pertvarka, užmiršdamas savo tiesiogines pareigas spręsti kaimo reikalų problemas. Visas Seimas buvo šokiruotas, kaip Kaimo reikalų komiteto pirmininkas A. Stančikas sąmoningai nedalyvavo balsavime dėl naujos Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo, kuris numatė gerokai griežtesnius aplinkosaugos reikalavimus naujai steigiamoms gyvulių fermoms.

Ekspertai pažymi, kad ši, ypač skubota ir buldozeriu stumiama, „valstiečių“ neišdiskutuota pertvarka yra naudinga ne valstybei ir ne jos piliečiams, o didžiosioms medienos perdirbimo įmonėms. Skirtingų šalių ekspertai pažymi, kad monopolizuojant medienos rinką, visą medieną įsigyti Skandinavijos verslininkams bus paprasčiau ir pigiau, nes jie galės be konkurencijos užsitikrinti pageidaujamą medienos kiekį, kurį įsigis mažesne nei rinkos kaina“.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Vytautas Kamblevičius

Mob. 8 699 85 552