Kategoriškai nepritariu socialiai neteisingoms socialinių įmonių įstatymo pataisoms

2017-04-25

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Algimantas Dumbrava išėję palaikyti prie Seimo mitingavusių visos Lietuvos socialinių įmonių dirbančiųjų pareiškė kategoriškai nepritariąs Socialinių įmonių įstatymo pataisoms, kurios sumažins neįgaliųjų įsidarbinimo galimybes.

 Nauja Socialinių įmonių įstatymo projekto redakcija, kurią parengė 45 parlamentarai, siūloma pakeisti dotacijų tvarką, uždrausti naujų socialinių įmonių steigimą, o negalią turintiems gyventojams ieškoti laimės įsidarbinant laisvoje rinkoje. Tokio projekto iniciatoriai sako, siekiantys išvengti fiktyvių darbuotojų, už kuriuos verslo įmonės gauna valstybės dotacijas. Taip, neva, norima pažaboti verslo piktnaudžiavimą naudojantis socialinės įmonės statusu.

„Kategoriškai nepritariu tokiam sprendimui, kuris yra socialiai neteisingas. Turime galvoti, ne kaip apsunkinti, bet kaip palengvinti sąlygas neįgaliųjų įsidarbinimui. Dėl kelių nesąžiningų verslininkų nereiktų griauti visos sistemos ir skriausti neįgaliųjų. Reiktų sustiprinti kontrolę ir bausti tuos, kurie piktnaudžiauja tokiais dalykais“,- piktinosi A.Dumbrava.

Lietuvos dirbančiųjų neįgaliųjų įspėjamojo mitingo „Leiskite dirbti“ dalyviai įsitikinę, kad dėl tokių pataisų Lietuvoje išnyks socialinės įmonės, o 7000 socialinių įmonių dirbančiųjų liks be darbo.

„Neįgaliųjų sąskaita sutaupyti milijonai eurų yra tiesiog šventvagystė?“,- piktinosi Seimo narys A.Dumbrava.

Pagal BNS informaciją, Lietuvoje veikia 172 socialinės įmonės, 50 iš jų dirba tik neįgalieji. Šiose įmonėse 2016-aisiais dirbo per 7 tūkst. žmonių, šios bendrovės gavo beveik 24 mln. eurų valstybės paramos. Vieno dirbančiojo tokiose įmonėse išlaikymas kainuoja 3820 eurų per metus. Lietuvoje iš viso 166 tūkst. darbingo amžiaus žmonių turi negalią, iš jų 47 tūkst. dirba. Socialinių įmonių įstatymas veikia nuo 2004 metų.

Daugiau informacijos:

Seimo nario Algimanto Dumbravos padėjėja Ieva Černeckienė

Tel. (8 5) 239 6713, el. p. ieva.cerneckiene@lrs.lt