Kiek naujų lyderių sugebės išauginti „tvarkiečiai“?

2017-10-19

Mintys iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ komitetų darbo sesijos. Almantas Petkus, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atsakingas sekretorius

 

Kiek naujų lyderių sugebės išauginti „tvarkiečiai“?

 

Dažnas pasakymas tarp politikų: tie kurie gali nenori, tie kurie nori negali, suprask trūksta lyderių. Tokį posakį dažnai girdime prieš rinkimus, kai partijos pradeda ieškoti galimų kandidatų, kurie laimėtų rinkėjų balsus. Galimą pasikviesti žinomus visuomenės veikėjus, kaip masalą rinkėjui, kas neretai matyti jaunos ar senai užmirštos politinės jėgos veikloje, o galima lyderius auginti savo partiečių tarpe. Tokiu keliu suka Partija Tvarka ir teisingumas, savo kailiu patyrusi, kad eiliniai partiečiai tapę lyderiais, žymiai nuoširdžiau dirba žmonėms ir labiau atsparūs kitų politinių jėgų vilionėms.

Partijos viduje veikiantys dalykiniai komitetai - puiki terpė atsiskleisti lyderystei.Tuo netrukome įsitikinti praeitą šeštadienį, spalio 14 dieną vykusioje mūsų partijos bendroje komitetų darbo sesijoje. Į savivaldybės kultūros centrą komitetus bendram darbui sukvietęs Kalvarijos meras Vincas Plikaitis, sudarė galimybę visiems komitetams diskutuoti įvairių sričių klausimais  vienoje vietoje.

Komitetai, veikdami tarsi vyriausybės veidrodis – kiek ministerijų tokios komitetų veiklos sritysir dar plačiau, nes papildomai veikia Tautinių bendrijų ir Smulkaus verslo komitetai, turi galimybę apčiuopti spręstinas problemas visose valstybei aktualiose srityse.

Čia susirinko per 70 partiečių, kurie savo profesinėje veikloje ne tik sukaupė patirtį ir profesionalumą, bet jau subrendo dalintis ir siūlyti mūsų valstybei iškylančių iššūkių sprendimo būdus. Norisi, kad į komitetų veiklą įsitrauktų kuo didesnis būrys profesionalų.

Darbo sesijos metu buvo keliami klausimai kaip pagerinti situaciją medicinos darbuotojų, socialiai remtinų žmonių, daugiabučių namų bendrijų, vairuotojų, pacientų, ūkininkų, statutinių pareigūnų, tautinių bendrijų atstovų, kultūros darbuotojų, smulkiųjų verslininkų, mokesčių mokėtojų gyvenimo, darbo ir teisinėje aplinkoje.

Daug diskusijų sulaukė Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto siūloma Savivaldybių tarybų narių rinkimų pertvarka. Įstatymo projekte siūlomą tarybų narius rinkti ne vienoje apygardoje savivaldybėje, kaip yra dabar, o savivaldybę skirstyti į mažesnes daugiamandates apygardas, kuriose pagal sąrašus būtų renkama nuo 2 iki 5 tarybos narių. Pirmas įspūdis susipažinus su naujais pasiūlymais, atrodo, kad atsiranda daugiau galimybių vietiniams lyderiams susikauti dėl tarybos nario mandato pritraukiant rinkėją arčiau savo gyvenamosios ar politinės veiklos teritorijos. Kitaip sakant, valdžią arčiau žmogaus. Čia susiduriama su problema ar rinkimų dienai atėjus turėsime tiek naujų lyderių, kad galėtume dalyvauti ir laimėti jau ne šešiasdešimtyje apygardų, o penkis kartus daugiau.

Visos galimybės partijoje augti naujiems lyderiams yra. Lieka kuo giliau išanalizuoti praėjusių rinkimų rezultatus, modeliuojant pagal naujai siūlomą rinkimų tvarką ir priimti Partijai Tvarka ir teisingumas daugiau sėkmės ateities rinkimuose suteiksiantį variantą.