Lenkai baigia supirkti vidutinius pieno ūkius

2018-01-26

Suvalkijoje sparčiai nyksta vidutiniai pieno ūkiai. Tokį pavojaus signalą išgirdo Marijampolės regione apsilankę opozicinės partijos „Tvarka ir teisingumas“ Seimo nariai.

Kritus pieno supirkimo kainoms, lenkai sparčiai supirkinėja gyvulius, pašarus ir net visą techniką iš vidutinių pieno ūkių. 40-50 karvių laikantys ūkininkai nebegali išgyventi ir priversti nutraukti savo veiklą.

„Iš ūkininkų išgirdome, kad nėra jokio dėmesio iš valdžios. Nei iš Vilniaus nei iš Marijampolės naujosios merės. Parsiduoda vidutiniokai, nes nebeišsilaiko“,- po susitikimų su ūkininkais Gudeliuose ir Kalvarijoje pasakojo Seimo narys V.Kamblevičius.

Anot jo, kiti ūkininkai, pavyzdžiui, užsiimantys avininkyste skundžiasi, kad nėra kur dėti vilnos. „Girdėjome apie Žemės ūkio ministro susitikimus su Naujosios Zelandijos žemės ūkio ministru Nathan Guy. Girdėjome apie pažadus perimti Naujosios Zelandijos patirtį ir gerą praktiką avininkystės srityje, tačiau kol kas tai tik kalbos. Panašu, kad Lietuvos žemės ūkio strategams svarbesni yra ne Naujosios Zelandijos avininkystės plėtojimo įgūdžiai, bet glaudesnis su ministru siejamo kooperatyvo „Pienas LT“ bendradarbiavimas su zelandų kompanija „Fonterra“,- svarstė susitikimų dalyviai.

Nežinomybė ir nerimas skambėjo ir iš Marijampolės kolegijos atstovų, su kuriais susitiko partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas R. Žemaitaitis. Kolegijoje šiuo metu yra 700 studentų. Būgštaujama ar šios kolegijos neištiks Rietavo kolegijos likimas.

Su gyventojais susitikę Seimo nariai išgirdo daug priekaištų dėl vietos valdžios neveiklumo, sugadintų ir neremontuojamų privažiavimų prie kapinių, sudėtingo ir nepatogaus susisiekimo prie statomos ViaBaltica magistralės. „Žmonėms reikia vežti vaikus į mokyklas, važiuoti į darbus, viešojo transporto čia nėra, o dėl Via Baltica statybų jie visiškai izoliuoti. Atskirti nuo pasaulio. Nebuvo pasirūpinta, kaip vietiniams gyventojams bus užtikrintas susisiekimas statybų metu. Netvarka“,- sakė Seimo narys J. Imbrasas.