Nacionalinė žemės tarnyba turi būti pradėta kontroliuoti labiau

2016-07-05, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras
www.fotogenijai.lt

Šiandien Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) susiduria su bene dažniausiais korupcijos ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi atvejais. Siekdamas bent kiek šitą procesą pažaboti, Seimo narys Kęstas Komskis siūlo Žemės įstatyme numatyti pakeitimus, kuriais būtų naujai reglamentuojama NŽT veikla, atskaitomybė ir atsakomybė.

Parlamentaras siūlo NŽT skyrius rajonuose prijungti prie savivaldybių administracijų, panašiai kaip buvo anksčiau, o centrinei būstinei pavesti tų skyrių kontrolę.

„Susitikimų su gyventojais metu vis dažniau girdžiu nusiskundimų dėl nesąžiningų žemėtvarkininkų. Žmonės guodžiasi, kad nėra net kam pasiskųsti dėl neskaidrių žemės specialistų veiksmų. Panašu, kad anksčiau galiojusi tvarka, kai žemėtvarkos skyriai buvo prie savivaldybių, buvo efektyvesnė ir skaidresnė, įvairūs žemės klausimai buvo sprendžiami greičiau. Dabar NŽT tapo ir vykdytoja, ir save kontroliuojanti institucija, kas ir kiša koją skaidrumui palaikyti. Be to, darbai vykdomi labai lėtai. Pavyzdžiui, šiandien mes turime apie 3000 nuosavybės teise valstybei priklausančių objektų, kurių negalime privatizuoti dėl vis dar nesutvarkytų šalia esančių sklypų. Visos šios problemos ir padiktavo poreikį keisti Žemės įstatymą“, ‑ teigė Seimo narys K. Komskis.

Žemės įstatymo pakeitimo projektas jau užregistruotas. Tikimasi, kad jis Seimo posėdžių salę pasieks jau šio rudens sesijoje.