Nelaimingą įvykį su VSAT tarnybiniu šunimi turi tirti Generalinė prokuratūra

2016-09-29, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras

Viešojoje erdvėje ir žiniasklaidoje pasirodžius tendencingiems bei tikrovės neatitinkantiems vertinimams, kada Pagėgių savivaldybėje nelaimingo įvykio metu žuvo VSAT tarnybinis šuo, Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis kreipėsi į Generalinę Prokuratūrą prašydamas perimti šio įvykio tyrimą.

„Norėčiau, kad incidentas Pagėgių savivaldybėje, į kurį nelaimingo atsitiktinumo aplinkybių dėka pateko mano brolis, niekaip nebūtų siejamas su mano politine veikla, todėl šį incidentą turėtų objektyviai tirti aukštesnio lygio teisėsaugos institucijos bei ekspertai. Šiuo metu Lietuvoje vyksta Seimo rinkimų kampanija, todėl neatmesčiau tos galimybės, kad šį įvykį bus siekiama eskaluoti ir sieti su mano asmeniu,“ – sakė Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Pasak Kęsto Komskio, paaiškėjus naujoms įvykio aplinkybėms, kuriomis žuvo tarnybinis VSAT šuo, kyla įtarimų, kad ikiteisminio tyrimo procedūros galėjo būti pažeistos, o visuomenėje sukeltas ažiotažas, todėl ginant viešąjį interesą būtina nustatyti, ar VSAT pareigūnai ėmėsi visų tinkamų priemonių ir ar nepadarė pažeidimų ikiteisminio tyrimo metu.

„Manau, kad į įvykio vietą turėjo būti iškviesti policijos pareigūnai, tačiau to nebuvo padaryta. Šiuo metu ikiteisminį tyrimą atlieka pati Valstybės sienos apsaugos tarnyba, nors jos pareigūnai yra ir to paties įvykio dalyviai. Ar toks tyrimas gali būti būti objektyvus? Juo labiau, kad esama galimų ir VSAT pareigūnų pažeidimų ir paties incidento, ir tyrimo metu. Ar išankstinės VSAT pareigūnų nuomonės, kurios buvo paskelbtos viešoje erdvėje, ko neturėtų būti, nepakenks tyrimui ir tiesos nustatymui?- klausė Kęstas Komskis.

„Jau šiandien yra aišku, kad medžiotojas šovė ne tiesiai į jį puolusį šunį, o taikėsi pro šalį, norėdamas išgąsdinti ir sustabdyti, tačiau kulka atšoko ir pataikė į gyvūną. Be to, mano žiniomis, šis šuo buvo sunkiai valdomas komandomis ir jau buvo anksčiau agresyviai pasielgęs su kitais žmonėmis. VSAT pareigūnai, mano asmeniniu vertinimu, siekia ginti savo mundurą, todėl dalį tiesos tiesiog galėjo nutylėti. Esu viešas asmuo, o šią istoriją bandoma tiesiogiai susieti su manimi bei pakenkti mano kaip politiko reputacijai, todėl noriu, kad būtų išvengta neteisingų interpretacijų ir viskas būtų daroma pagal įstatymus,“ – teigė parlamentaras Kęstas Komskis.