Neribotą žalą už kolegialios institucijos sprendimus privalės atlyginti Vyriausybės nariai

2016-09-29, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras

Seimo frakcija „Tvarka ir teisingumas“ užregistravo Vyriausybės įstatymo pataisą, kurios tikslas yra įtvirtinti neribotos žalos atlyginimo mechanizmą iš atsakingų Vyriausybės narių, kurie privalės solidariai atlyginti valstybei žalą, padarytą dėl kolegialių sprendimų, priimtų pažeidžiant Lietuvos Respublikos įstatymus ir kitus teisės aktus.

Siūloma numatyti regreso tvarka solidariai išieškoti visą sumą iš už žalą atsakingų Vyriausybės narių tiek, kiek buvo išmokėta žalos atlyginimo, neribojant jos dydžio. Nuo pareigos atlyginti žalą atleidžiami tie asmenys, kurie balsavo prieš tokį sprendimą arba nedalyvavo posėdyje jį priimant ir per 7 dienas po to, kai sužinojo ar turėjo sužinoti apie tokį sprendimą, įteikė Ministrui Pirmininkui rašytinį pareiškimą. Vyriausybės narių atsistatydinimas ar atšaukimas iš pareigų neatleidžia jo nuo pareigos atlyginti padarytą žalą. Ginčus dėl žalos atlyginimo sprendžia teismas.

„Šiuo metu valstybės institucijų vadovai yra atleidžiami remiantis slaptomis pažymomis, kurios nėra viešinamos, o vėliau tokie vadovai prisiteisia šimtatūkstantines sumas eurų iš visų mokesčių mokėtojų, nes nėra įtvirtintos asmeninės materialinės atsakomybės dėl Vyriausybės nutarimų, ministrų potvarkių ar įsakymų. Laikas atsakyti už priimtus sprendimus savo asmeniniu turtu,“  – teigė Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Kęstutis Bartkevičius.