Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcija: urėdijų reformos kontrolę būtina perkelti į Seimo komitetą

2018-01-16

Po apsilankymo Utenos ir Ignalinos rajonuose Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Seimo nariai inicijuoja liūdnai pagarsėjusios urėdijų reformos kontrolės perkėlimą į LR Seimo Aplinkos apsaugos komitetą.

Regioninį turą po Lietuvą pradėję Seimo nariai J. Imbrasas, A. Dumbrava ir R. Andrikis susitiko su Utenos ir Ignalinos miškų urėdijų darbuotojais, kelininkais ir smulkiaisiais verslininkais, amatininkais.

„Susitikimai su žmonėmis, jų pasisakymai ir nuogąstavimai atvėrė nemažai pradėtų reformų ydų. Iš pirmųjų susitikimų Utenoje ir Ignalinoje ima ryškėti, kad ne taip jau sklandžiai viskas vyksta, kaip bandoma parodyti viešumoje. O svarbiausia – nematyti žadėtojo optimizavimo“,- sakė J.Imbrasas.

Daugiausia būgštavimų kelia taip vadinamoji urėdijų reforma. Vietoj dabar veikiančių 42 urėdijų planuojama palikti 26 padalinius. Pareigybių, kurios urėdijose dubliuojasi turėtų nebelikti. Suprask, kad darbuotojų mažės beveik perpus. Priimtas politinis sprendimas, kad dabartiniai urėdai darbą naujai kuriamoje struktūroje galės dirbti tik tokiu atveju, jei laimės konkursus, nors įstatymas nedraudžia jų kartu su kitais darbuotojais perkelti į naują darbovietę. Urėdijos naikinamos prijungian tmažesnę (pagal turimų miškų skaičių) prie didesnės ir visai nesvarbu, kad, pavyzdžiui, Utenos urėdija yra geografiniame naujo  darinio centre ir logistiškai patogesnėje vietoje nei Anykščiai.

„Besiklausant vietos žmonių kalbų, sužinojome dar įdomesnių dalykų, kurie kol kas viešai neskelbiami, - pasakojo J. Imbrasas. – Pasirodo, kad vėliau planuojama padalinius dar stambinti iki 6 organizacijų. Taip pat numatoma mažinti girininkijų skaičių. Kitaip tariant, mažės žmonių, dirbančių arčiau miško. Jeigu, kaip planuojama, kirtimai bus padidinti 50 proc., tai akivaizdžiai matosi didžiųjų medienos perdirbėjų ausys ir aiškėja, kam išties reikalinga, kam naudinga tokia „reforma“.

Susipažinęs su pateikta informacija Seimo narys J. Imbrasas pažadėjo Urėdijų reformos eigos kontrolę perkelti į Seimo Aplinkos apsaugos komitetą.

„Artimiausiu metu kreipsiuosi į komitetą, kad reformos vykdytojai būtų pakviesti komiteto nariams atsakyti į visus keliamus klausimus“,- kalbėjo J. Imbrasas.

Daug susirūpinimo sukėlė ir žmonių pateikta informacija dėl numatomų permainų regioninių kelių priežiūros srityje. Sujungiant vienuolika regioninių kelių priežiūros įmonių į vieną atsirado nauja tarnybos centrinė būstinė Kaune. Jos anksčiau čia nebuvo. Suformuota nauja brangiai apmokamų vadybininkų ir finansininkų komanda, nors nepanaikinti jokie ankstesnėse kelių tarnybose buvę etatai. „Ar tai nėra lėšų švaistymas ir valstybės biudžeto išlaidų didinimas?“- kėlė klausimą uteniškiai.

Tęsdami regioninį turą, Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Seimo frakcijos nariai K. Bartkevičius ir V. Kamblevičius sausio 17 dieną lankysis Šiauliuose. Numatyti susitikimai su miesto meru, ūkininkais, verslininkais, bus atidaroma partijos būstinė Aušros alėjoje. Taip pat planuojama apsilankyti legendinėje, šiauliečių pamėgtoje „Valerijono“ vaistinėje, kurią miesto valdžia pasišovė iškraustyti iš užimamų patalpų. Tai yra viena seniausių ir ilgametes tradicijas išlaikiusi vaistinė Šiaurės Lietuvoje, kurios istorija prasidėjo dar 1870 metais.