Po kreipimosi į STT, Aplinkos apsaugos komitetas lengvins sąlygas ekspertiniam vertinimui dėl Miškų įstatymo projekto

2017-05-09

2017 m. balandžio 19 d. frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) prašydami pateikti antikorupcinį vertinimą dėl Miškų įstatymo Nr. I-671 2, 4, 5, 6, 7, 8, 13, 18 ir 19 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIIIP-420 ekspertinio įvertinimo užsakymo. 2017 m. kovo 30 d. Seimo valdybai buvo pateiktas 46 Seimo narių, priklausančių  skirtingoms frakcijoms, prašymas dėl privalomo nepriklausomo ekspertinio teisės akto dėl Miškų įstatymo Nr. i-671 2, 4, 5, 6, 7, 8, 13, 18 ir 19 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto Nr. xiiip-420 nepriklausomo ekspertinio įvertinimo.

„Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko K. Mažeikos paruoštos sąlygos sudarė išskirtines sąlygas verslo teisės teisininkams, kurie neturi nieko bendro su miškais, laimėti viešą konkursą ekspertinei išvadai gauti dėl Aplinkos ministerijos pateiktos ypač skubotos miškų reformos. Akivaizdu, kad tokios viešo konkurso sąlygos buvo korupcinio pobūdžio, todėl po STT kreipimosi neatsirado norinčių dalyvauti šiame neskaidriame konkurse. Tokios sąlygos užkirto kelią viešai dalyvauti konkurse ir laimėti asmenims, kurie turi didžiulę patirtį pateikti išsamius skaičiavimus, kad galėtumėm gauti atsakymus į kylančius klausimus.

„Džiaugiuosi, kad šis kreipimasis į STT padarė įtaką, ir Aplinkos apsaugos komitetas su visais nariais pakartotinai paruoš šį kartą skaidrias sąlygas dėl privalomo nepriklausomo ekspertinio teisės akto įvertinimo. Kviečiame visus ekspertus aktyviai dalyvauti ir teikti pasiūlymus, nes privalome pasimokyti iš Latvijos ar kitų valstybių klaidų ir pasistengti, kad mūsų reforma leistų atnešti didžiausią ekonominę naudą mūsų valstybei “, – pažymėjo Seimo narys Vytautas Kamblevičius.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Vytautas Kamblevičius

Mob. 8 699 85 552