Praktinio mokymo centrai kuriami ir įrengiami neaišku kam ...

2016-06-23, Vytautas Kamblevičius, Seimo narys
Martyno Ambrazo nuotrauka.

Per pastaruosius 3 metus mūsų šalyje buvo atidaryti 42 sektoriniai praktinio mokymo centrai profesinio mokymo įstaigose. Jie buvo aprūpinti naujausia įranga, skirta vykdyti praktinį mokymą visiems šalies gyventojams. Į šių centrų steigimą investuota apie 118 mln. eurų, tačiau įsteigti centrai dirba ne visu pajėgumu: daugiau kaip pusėje audituotų centrų praktinis mokymas vyko iki 5 val. per dieną, o viename iš jų daugiau nei metus mokymai iš viso nebuvo vykdomi – tai sužinojo Audito komitetas, išklausęs posėdyje valstybinio audito ataskaitą „Kaip panaudojamos profesinio mokymo galimybės“.

Audito komitete paaiškėjo faktas, kad Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro Druskininkų filiale 2014 m. vasarą buvo baigtas įgyvendinti Viešbučių ir restoranų sektorinio praktinio mokymo centro projektas už daugiau kaip 800 tūkst. eurų. Buvo rekonstruotos patalpos ir įrengta virtuvė su kavinės patalpomis, tačiau įkurta praktinio mokymo bazė nebuvo naudojama 2 metus, nes Darbo rinkos mokymo centras nesugebėjo pritraukti suaugusių asmenų, kurie norėtų mokytis. Centre neįdarbinti mokytojai, nes tas pačias programas mieste vykdo ir Druskininkų amatų mokykla, kurios įranga nebuvo atnaujinta.

Tikiuosi, kad Druskininkų mokymo centras ateityje netaps verslininkų įkurtu prabangiu restoranu, o siekiant racionalaus ir efektyvaus valstybės turto ir lėšų panaudojimo, dvi mokymo įstaigos bus apjungtos ir teiks kokybiškas mokymo paslaugas visuomenei.