Premjeras kviečiamas dėl visuotinio nekilnojamojo turto mokesčio

2017-09-19

LR Seimo frakcija „Tvarka ir teisingumas“ kviečia LR premjerą Saulių Skvernelį paaiškinti artimiausiu metu planuojamo visuotinio nekilnojamojo turto mekesčio įvedimo motyvus ir argumentus.

Vyriausybės parengtoje rudens sesijos darbų programoje jau spalio mėnesį planuojama svarstyti įstatymų projektus, kuriuose numatytas visuotinis 0,5 proc. nekilnojamojo turto mokestis. Taip pat planuojama padidinti nekomercinės paskirties fiziniams asmenims priklausančiam apmokestinamajam turtui taikomą apmokestinimą, numatoma panaikinti sektorines nekilnojamojo turto mokesčio lengvatas.

„Nesuprantu kodėl dabar, kai mokesčiai valstybėje yra puikiai surenkami, kai valstybės biudžetas yra perteklinis, o, iš kitos pusės, nepaliaujamai kyla būtiniausių prekių kainos ir nepaliaujamai didinama finansinė našta eiliniams vartojams, kodėl dabar reikia dar labiau didinti mokestinį spaudimą Lietuvos gyventojams. Žiūrint į augančia ekonomiką, kyla klausimas: ar jau dabar gyventojai yra pajėgūs mokėti visuotinį nekilnojamojo turto mokestį?“- stebisi partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Be to, frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai yra susirūpinę ir  dėl kitų Vyriausybės planuojamų mokestinių permainų. Pavyzdžiui, akcizo įstatymo pataisomis, yra numatoma didinti akcizo tarifą  dzeliniam kurui ir panaikinti sektorines akcizų lengvatas. Frakcijos narys Vytautas Kamblevičius piktinasi, kad žemdirbiams dyzelino akcizas padidės beveik tris kartus – nuo 21 euro iki 56 eurų už 1000 litrų dyzelino. „Galime spėti, kaip dyzelinio kuro brangimas atsilieps mums visiems. Tikėtina, kai tai taps dar vienu pretekstu ir toliau didinti būtiniausių prekių kainas parduotuvėse“, - sako jis.

Susitikimas su premjeru Sauliumi Skverneliu vyks frakcijoje „Tvarka ir teisingumas“, LR Seimo I-ųjų rūmų 115 kabinete, trečiadienį, rugsėjo 20 dieną, 15 val.

Po susitikimo planuojamas trumpas frakcijos seniūno Remigijaus Žemaitaičio brifingas spaudos atstovams.