R. Žemaitaitis apie Kazachstano indėlį sprendžiant tarptautinius konfliktus

2018-11-27

Kaip praneša naujienų agentūra „Kazinform“, LR Seimo pirmininko pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis tarptautinėje parlamentinėje konferencijoje „Astana – globalios integracijos, taikos ir saugumo centras“ pareiškė, kad Kazachstanas yra esminis Europos Sąjungos partneris sprendžiant saugumo ir politinio stabilumo problemas Centrinėje Azijoje.

„Kazachstanas yra esminis ES partneris sprendžiant saugumo ir politinio stabilumo problemas Centrinės Azijos regione. Atsisakęs branduolinių ginklų, Kazachstanas prisideda prie visos Centrinės Azijos regiono saugumo stiprinimo. Kaip Jungtinių Tautų Saugumo tarybos narys Kazachstanas prisideda sprendžiant tarptautinius konfliktus ir kovą su terorizmu“, - teigė R. Žemaitaitis.

R. Žemaitaitis konferencijos metu susitiko su Kazachstano Parlamento (Medžliso) pirmininku Nurlanu Nigmatulinu ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo aktualijas.

„Kazachstanas išsiskiria iš Centrinės Azijos šalių savo ypatinga geografine padėtimi, kultūrų įvairove ir gamtinių išteklių gausa. Kazachstanas, sakyčiau, yra vienas svarbiausių Lietuvos partnerių Centrinėje Azijoje. Mūsų šalys sėkmingai vystėsi ir turėjo draugiškus santykius ir dvišalį politinį dialogą daugelį metų“, - po susitikimo sakė R. Žemaitaitis.

Tarptautinėje parlamentinėje konferencijoje Astanoje dalyvavo Italijos, Švedijos, Vokietijos, Ispanijos, Lietuvos, Kinijos, Indijos, Turkijos, Rusijos, Azerbaidžano ir kitų šalių atstovai.

 

Visą pranešimą galite rasti čia:

https://www.inform.kz/en/kazakhstan-helps-resolve-international-conflicts-says-lithuanian-parliament-deputy-speaker_a3466452

RZ-su-Kazachstano-medzliso-pirmininku

Remigijus Žemaitaitis su Medžliso pirmininku