Sąskrydyje priimta rezoliucija dėl šeimos

2017-06-17

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąskrydyje priimta rezoliucija „Dėl tradicinėmis vertybėmis grįsto požiūrio į šeimą ir šeimos stiprinimo”. Palangoje vykstančiame partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąskrydyje susirinko apie 3000 partijos narių ir šalininkų, o šiemetinio sąskrydžio tema „Šeima – ilgai ir laimingai“.

Rezoliucijoje rašoma: partija „Tvarka ir teisingumas“, kaip tradicinių vertybių puoselėtoja ir sergėtoja, pripažįsta šeimą ir santuoką visuomenės gėriu ir darnios, tvarios valstybės pagrindu. Mes suvokiame santuoką kaip vyro ir moters sąjungą, kuri sukuria šeimą ir prisiima visas iš to kylančias atsakomybes bei pareigas.

Šeimoje ugdomi žmoniškumo daigai, čia supažindinama su savo būties esme, praeitimi, dabartimi ir ateitimi, su tautos kultūra, tradicijomis ir supančia aplinka. Šeimoje jaunoji karta yra ruošiama įsijungti į giminės ir tautos santykius bei jų tęstinumą. Šeima yra pirmoji natūrali bendruomenė, iš kurios išauga bet kuri kita humaniškoji visuomenė.

Mums kelia susirūpinimą pastaruoju metu itin aktyviai, primygtinai ir net agresyviai peršamos hedonistinės moralės ir abejotino tvarumo vertybės. Lygia greta šalia tradicinių šeimos vertybių norima pastatyti ir net įteisinti naujas normas: susitarimus dėl bendro gyvenimo vienos lyties atstovams ar net daugpatystę, kaip alternatyvą šeimos partnerystei, šeimos konstruktui. Visuomenės mažuma, labai nedidelė, nors ir įtakinga, turinti specifinių problemų ir specifinių nukrypimų nuo gamtoje nusistovėjusių normų, reikalauja menamo teisingumo sau ir pagarbos bei pritarimo savo pasirinktam hedonistiniam gyvenimo būdui. Bando primesti didžiajai visuomenės daliai naujas, su tradicinės šeimos vertybėmis prasilenkiančias nuostatas ir šeimos sampratas. Tokios pastangos verčia suklusti, sunerimti ir susitelkti, kad būtų apgintos tradicinės šeimos vertybės, kaip visuomenės atsinaujinimo bei valstybės tvirtėjimo pagrindas.

Sveikos visuomenės ir valstybės pamatas yra šeima, kylanti iš motinystės bei tėvystės, visuomenės tęstinumo, tvirtumo, stabilumo ir tvarumo.

„Šiandien noriu pasakyti, kad apie šeimą ir jos vertybes turėtume kalbėti ne tik tarptautinės šeimos dienos proga, gegužės 15 d., bet kur kas dažniau. Kasdien kalbėkime apie tai, galvokime apie tai. Puoselėkime savo šeimas, santykius, savo sutuoktiniams sakykime daugiau gražių žodžių, vaikams negailėkime paskatinimo, paramos, palaikymo, paglostymų, o tėvams – pagarbos ir padėkos. Darykime tai kasdien savo darbais, savo elgesiu, savo šypsenomis ir apsikabinimais“, - sąskrydyje sakė partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Iš viso partijoje „Tvarka ir teisingumas“  šiuo metu yra virš 12.000 narių.