Seime bus pasirašytas kovos su rinkėjų papirkinėtojais memorandumas

2016-06-28, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras, VRM viešųjų ryšių skyrius

Ketvirtadienį (birželio 30 d.) Lietuvos Respublikos Seime Vidaus reikalų ministerijos, Teisingumo ministerijos ir Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovai pasirašys memorandumą dėl bendradarbiavimo kovojant su rinkėjų balsų pirkimu.

Pagrindinis šalių bendradarbiavimo tikslas – užtikrinti, kad rinkimai Lietuvoje būtų demokratiški, sąžiningi ir skaidrūs.

Memorandumo tekste pažymima, kad rinkėjų papirkinėjimas daro didelę žalą visuomenei, valstybei, jos demokratinėms vertybėms, valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, diskredituoja rinkimus, taip pat, kad rinkėjų papirkinėjimas didina šešėlinę ekonomiką ir korupcijos, nepotizmo riziką, stabdo valstybės ekonominę pažangą; iš piliečių atima teisę netrukdomai dalyvauti rinkimuose, o valstybės pareiga – užtikrinti, kad rinkimai būtų skaidrūs.

Memorandumo dalyviai, siekdami bendrų tikslų, susitaria skirti atsakingą asmenį ir reikalingus išteklius šioms funkcijoms atlikti: teisinio reglamentavimo tobulinimui, visuomenės nepakantumo rinkėjų papirkinėtojams skatinimui, kandidatų, politinių partijų, rinkimų organizatorių ir rinkėjų informavimui, teisės pažeidimų prevencijai.

Prie šio memorandumo kviečiamos prisijungti valstybės ar savivaldybės institucijos, įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, Lietuvos Respublikos veikiančios politinės partijos.

Memorandumas bus pasirašytas Seimo spaudos konferencijų salėje 10 valandą. Po to numatyta trumpa spaudos konferencija.