Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nario R. Žemaitaičio pranešimas: „Biudžetas nei perteklinis, nei socialiai orientuotas“

2017-10-12

Partijos pirmininko „Tvarka ir teisingumas“ pranešimas. R. Žemaitaitis: biudžetas nei perteklinis, nei socialiai orientuotas

Po LR Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ susitikimo su LR Vyriausybės vadovu Sauliumi Skverneliu paaiškėjo, kad premjero pareiškimas apie neva istorinį, perteklinį ir socialiai orientuotą biudžetą, švelniai tariant, neatitinka realybės.

Kaip teisingai pastebėjo Prezidentė, nepaisant bendro valdžios sektoriaus biudžeto pertekliaus, kitų metų siūlomas valstybės biudžetas yra deficitinis. O skelbiamas 260 mln. eurų perteklius, kaip rezervas, taps tik atskira premjero „pinigine“, nes valstybės rezervą skirsto premjeras su finansų ministru.

„Sukeltas ažiotažas dėl, neva, 2018 metų biudžeto socialinės orientacijos taip pat yra tik akių dūmimas“, - sako partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Pasak jo, socialiai orientuotu biudžetu negalima vadinti tokio biudžeto, kuriame minimali alga nesusiejama su vidutiniu trijų metų darbo užmokesčiu, vis dar nesumuojamos invalidumo ir senatvės pensijos, nedidinami atlyginimai statutiniams pareigūnams, nekompensuojamos per krizę sumažintos pensijos ir pašalpos, naikinamas papildomas NPD už auginamus vaikus ir dėl to visi vaikus auginantys tėvai tampa pašalpų gavėjais, net 15 mln. eurų nuimta neformaliam ugdymui ir vaikų būreliams, neapmokestinamas pajamų dydis net nesiekia MMA ir t.t.

Iš kitos pusės, yra didinami mokesčiai savarankiškai dirbantiems asmenims, verslo liudijimų turėtojams mažinamos pajamų lubos, tokiu būdu ribojant su verslo liudijimais dirbančių asmenų pajamas.

„Ir galų gale juk skaudžiausiai visus palies planuojamas akcizų didinimas. Ir ypač akcizas dyzelinui, nes tai taps puikiu pretekstu prekybininkams ir gamintojams dar kartą padidinti visų prekių kainas“,- tvirtina R. Žemaitaitis.

Kontaktams:

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas

Remigijus Žemaitaitis tel. 8 698 42 238

El. p. Remigijus.Zemaitaitis@lrs.lt