Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narių apsilankymas Šiauliuose

2018-01-18

Opozicinės Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Seimo nariai tęsia regioninį turą, kurio metu tikrina, vertina kaip realiai regionuose vyksta valdančiųjų inicijuotos reformos, kokios permainų pasekmės ir rezultatai, aiškinasi kaip vienas ar kitas permainas vertina gyventojai.

Trečiadienį (sausio 17 d.) Seimo narys V. Kamblevičius ir partijos atsakingasis sekretorius A. Petkus lankėsi Šiauliuose. Po susitikimo su miesto meru tvarkiečiai nuskubėjo į Rekyvą, aplankyti ūkininkų Rasos ir Ramūno Taukevičių. Ūkininkai augina audines.

„Labai maloniai mus nustebino šie šviesūs žmonės. Rasa, buvusi sportininkė, gyvenusi ilgą laiką Šveicarijoje, nostalgijos genama grįžo iš emigracijos į Lietuvą ir užsispyrusi bando užsukti audinių verslą. Tai tikrai labai sunkus, rizikingas, sudėtingas ūkininkavimo būdas“,- pasakojo A.Petkus.

Švelniakailių žvėrelių augintojai Lietuvoje jau kelerius metus dirba smunkant jų produkcijos kainoms. Skaičiuojama, kad apie 10–20 proc. Lietuvos audinių augintojų šiuo metu yra sustabdę gamybą, iš jų nemažai siekia parduoti savo verslą. Gamyba visoje Lietuvoje yra kritusi maždaug ketvirtadaliu. Viso to priežastis – kelerius metus trunkantis kainų nuosmukis pasaulio kailių rinkoje.

„Į kailinių žvėrelių augintojus bankai žiūri kaip į labai rizikingus klientus, tad finansavimas yra sudėtingas. Kita vertus ir Žemės ūkio ministerija ignoruoja juos ir tokiems ūkininkams nėra skiriama jokia parama“,- sakė ūkininkai.

Iš Rėkyvos Seimo nariai nuvyko į Aukštelkę susitikti su baldų gamintojais. 120 darbuotojų turinčioje įmonėje gaminama produkcija eksportui. 90 proc. šios įmonės gaminių iškeliauja į Jungtinę Karalystę ir Skandinaviją. Darbuotojų atlyginimas apie 1000 eurų. Tvarkiečiai teiravosi, kaip šios įmonės dirbančiuosius palietė nuo sausio 1 dienos įvestos Sodros grindys. Įmonės vadovas sakė, kad ši permaina yra visiškai nereikšminga. „Po puse ar ketvirtį etato dirba labai nedaug žmonių. Be to, tokie žmonės dar po puse ar ketvirtį etato dirba ir kitose įmonėse. Dirba per kelis darbus, kaip sakoma. Tokiems dirbantiesiems ir jų darbdaviams niekas nepasikeitė“- pasakojo pašnekovai.

Popiet Seimo nariai dalyvavo Partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinės atidaryme Aušros alėjoje, bendravo su Šiaulių apskrities partijos skyriaus aktyvistais. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Šiaulių skyrius yra vienas didžiausių skyrių. Jis vienija per 700 narių, kuriems vadovauja skyriaus pirmininkė Jūratė Šivickienė.