Seimo nariai lankėsi Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute

2019-02-08

Šiandien per pietus Seimo pirmininko pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis kartu su Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnu Vytautu Kamblevičiumi lankėsi Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute.

Susitikime dalyvavo įstaigos vadovas Dr. Gediminas Pridotkas. Seimo nariai domėjosi instituto veikla, atliekamais darbais, ateities planais. Teiravosi apie personalo darbo sąlygas, darbinį klimatą įstaigoje.

Po susitikimo, Seimo nariai paragino Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktorių toliau sėkmingai tęsti pradėtus ir būsimus darbus.

„Kasmet Institute atliekama daugiau nei 1 mln. laboratorinių tyrimų, akredituota beveik 500 tyrimo metodų. Institutas nustato galimą riziką maisto saugai, taip pat užkrečiamųjų ligų grėsmes ir skubiai apie tai informuoja kontrolės instituciją („rizikos valdytoją“), kuri imasi kontrolės veiksmų. Atsižvelgus į Instituto tyrimų rezultatus, per metus į Lietuvos rinką nepatenka daugiau nei 1000 tonų nesaugių maisto produktų, maisto žaliavų, pašarų ir kitos produkcijos“ - Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto informacija.