Seimo narys susitiko su kraštiečiais

2017-11-04

Spalio 21-ąją Ukmergės rajone, Dainavoje, surengta pirmoji Kraštiečių šventė. Joje dalyvavo, su šio krašto žmonėmis susitiko ir šiltai bendravo, jiems dovanų atvežė Seimo narys Juozas Imbrasas.

 

Šventė prasidėjo Dainavos maldos namuose - susirinkusieji dalyvavo Šv. Mišiose, kurias už šio krašto žmones aukojo Ukmergės rajono Veprių parapijos klebonas Gintautas Naudžiūnas. Po to kraštiečiai rinkosi Dainavos kultūros namuose.

Renginyje prisiminta daugeliui skaudi istorija – Ukmergės rajone esanti Dainavos gyvenvietė 1965–1969 m. pastatyta sunaikinus dešimt senųjų kaimų. Sovietiniais metais Dainava buvo pirmoji Lietuvoje eksperimentinė miesto tipo gyvenvietė kaime, kuria didžiavosi sovietinių žemės ūkio reformų iniciatoriai, apie kurią buvo daug rašoma to laikotarpio knygose, spaudoje. Deja, iš čia kilusių žmonių iki šiol neapleidžia prieštaringi prisiminimai.

„Aš gimiau Algirdų kaime, kuriame visa žemė priklausė tik savanoriams. Būtent šioje vietoje ir iškilo Dainava. O to paties pavadinimo kaimas buvo tolėliau...“ – pasakojo J. Imbrasas.

Kraštiečiai vartė albumus su senomis nuotraukomis, dalijosi prisiminimais ir džiaugėsi galimybe susiburti. Pasinaudoję proga, kad tarp jų yra Seimo narys, jį apibėrė klausimais, norėjo iš pirmų lūpų išgirsti, ar kaimas sulauks iš Seimo didesnės paramos.

„Kraštiečius nelabai galėjau paguosti, nes valdantieji kai kuriuos  savo duotus pažadus pamiršo. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai prieš rinkimus žmones tikino, kad juos išrinkus į valdžią didės finansavimas žemės ūkiui, melioracijai, paramos sulauks smulkieji ir vidutiniai ūkiai. Rinkėjai tuo tikėjo, balsavo, bet dabar ima nusivilti. Kitų metų biudžeto projekte melioracijai valdantieji numatė skirti 6 milijonus eurų. Tuo tarpu vien melioracijos sistemų išlaikymui reikalinga per metus 60 mln. Eur. Jei nebus susigriebta, Lietuvos laukai gali virsti balomis. Nemažai skundų gyventojai išsako dėl bankų – esą laiko juose santaupas, o palūkanų negauna. Į „valstiečių“ rinkimų programą buvo įrašyta, jog bus sukurtas valstybinis komercinis bankas, kuris taps atsvara skandinaviškam kapitalui. Deja, apie tokį banką dabar jau nebekalbama. Kodėl? Susitikimo metu kraštiečiams priminiau, kad valdžią reikia kontroliuoti ir paklausti, kodėl neištesi duotų pažadų...“ – sakė J. Imbrasas.

Po rimtų kalbų dainaviškiai susėdo prie bendro stalo pasivaišinti šeimininkių keptais pyragais, išgerti arbatos, kavos. J. Imbrasas visiems linkėjo stiprios sveikatos, dėkojo už šventę ir įteikė dovaną - įrėmintus Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“ ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto kopiją.

 

Netrukus suskambo ir daina:

„Kokiais keliais bekeliaučiau,
tėviškėn mintys nuves.
O mylimas mano krašte,
Nuolat ilgiuosi tavęs...“

Ją kartu su pilnutėle sale kraštiečių traukė ir Seimo narys.