Seimo "tvarkiečiai" teikia įstatymo pataisą, ginančią pieno gamintojus

2016-06-21, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai vienareikšmiai palaiko žalio pieno gamintojus. Po paskutinio susitikimo su jais parlamentarai ėmėsi rimtos iniciatyvos įstatymu apginti šią labiausiai nukenčiančią grandį pieno pramonėje. Praėjusią savaitę „tvarkiečiai“ Seimo nariai užregistravo Įstatymo, kontroliuojančio ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną ir jo gaminius, veiksmus, papildymo  projektą, kurį pasirašė net 47 Seimo nariai.

Įstatymo pataisa siūloma įpareigoti žalią pieną superkančius ir perdirbančius subjektus mokėti žalio pieno pardavėjams ne mažiau kaip 90 % Europos Sajungos vidutinės žaliavinio pieno kainos, atmetus realius kaštus, susijusius su žaliavinio pieno surinkimu, paruošimu ir pristatymu į perdirbimo įmones. O pieno produktams mažmeninėje prekyboje taikyti ne didesnį kaip 15 % antkainio vidurkį.

Anot parlamentarų, tiesioginiuose susitikimuose su ūkininkais ne kartą išgirsti jų nusiskundimai išties yra teisingi. Gaila, kad Žemės ūkio ministerija ne pakankamai į juos reaguoja.

„Keista, kad net savo Žemės ūkio ministrę turintys Darbo partijos atstovai Seime taip pat nė vienas nepalaikė mūsų inicijuotos pieno gamintojus ginančio įstatymo pataisos. Turime pagaliau pažaboti pieno perdirbėjus, o dar labiau prekybininkus. Šiandien visa našta gula ant pieno gamintojų ir vartotojų pečių. Ne kartą esu pasisakęs, kad reikia gaivinti Lietuvos kaimą, reikia padėti išlaikyti esamus šeimų ūkius ir skatinti kuo daugiau steigti naujų. Jei nesiimsime griežtų priemonių ir leisime toliau smaugti dirbantį kaimo žmogų, kaimą sunaikinsime visiškai. Mūsų tikslas yra priešingas. Visomis išgalėmis jo sieksime,“ – teigė Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Kęstas Komskis.

Tikimasi, kad projektas bus įtrauktas į artimiausią Seimo darbotvarkę ir kuo skubiau bus apsvarstytas.