Senų daugiabučių renovacija Lietuvoje sustojo

2017-04-21

Vakar vyko frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ posėdis, kuriame dalyvavo aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą pernai buvo pasiektas istorinis progresas. 2016 metais Lietuvoje buvo atnaujinti 769 daugiabučiai arba daugiau kaip 23 tūkst. butų. Nuo 2013 m., kuomet į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2016 m. atnaujinti 1507 daugiabučiai, o tai yra beveik 42 tūkst. butų. Taigi, per ankstesnės vyriausybės kadenciją buvo renovuota beveik 2300 senų daugiabučių.

Palyginimui, nuo 2005 m., kuomet buvo pradėta įgyvendinti ši programa, iki 2012 m. Lietuvoje renovuoti buvo vos 479 daugiabučiai.

Pastaruoju metu šalyje atnaujinami keli šimtai daugiabučių, dėl kurių renovacijos sutartys buvo pasirašytos ankstesnės valdžios. Šių metų sausio mėnesį užbaigti renovuoti 56 daugiabučiai. Tai yra ankstesnės Vyriausybės pastangų rezultatas. Kas bus toliau?

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Remigijus Žemaitaitis pažymėjo, jog dabar renovacijos skaičiai – tiesiog šokiruojantys. „Šiemet dar nepasirašyta nė viena naujas sutartis dėl renovacijos. Tai, net nežinau, ar nulis yra skaičius. Bet rezultatas yra toks: 0. Visiškas, plikas nulis“, – sakė R.Žemaitaitis.

Seimo narys R.Žemaitaitis prašė pakomentuoti susidariusią situaciją aplinkos ministro Kęstučio Navicko. Ministras nesugebėjo konkrečiai atsakyti dėl numatytų renovacijos projektų ateityje.

„Paraiškos dėl renovacijos buvo teikiamos iki 2017 m. vasario vidurio. Gauta, kiek žinoma, apie 400 paraiškų. Jos turėjo būti įvertintos iki balandžio. Jau tuoj gegužė, statybų sezonas prasideda o valdžia miega arba, gal, kuria renovacijos plano planą“, – pažymėjo frakcijos seniūnas R. Žemaitaitis

 

Daugiau informacijos:

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas

Remigijus Žemaitaitis, mob. 8 698 42238