Siūlau pardavinėti stiprų alų tik mažose iki 0,5l talpos pakuotėse

2017-01-06, Partijos Tvarka ir teisingumas informacinis centras

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo Alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio pataisų projektą Nr. XIIIP-202, kuris numato pardavimo ribojimus stipriam alui. Šiuo metu  Lietuvos Respublikoje draudžiama parduoti alaus, fermentuotų gėrimų, alkoholinių kokteilių grupėms priklausančius alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 7,5 procento, išpilstytus į didesnę negu 0,5 litro tarą, išskyrus atvejus, kai šie gėrimai išpilstyti į stiklinę, keraminę, medinę ar metalinę tarą.

Parlamentaro pataisomis siūloma uždrausti parduoti alkoholinius gėrimus, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip:

7,5 procento, išpilstytus į didesnę negu 0,2 litro tarą;

nuo 6,5 iki 7 procento, išpilstytus į didesnę negu 0,3 litro tarą;

nuo 6 iki 6,5  procento, išpilstytus į didesnę negu 0,35 litro tarą;

yra ne didesnė kaip 6 procento, išpilstytus į didesnę negu 0,5 litro tarą.

Seimo narys R. Žemaitaitis pažymėjo, jog šie ribojimai netaikomi, kai šie gėrimai išpilstyti į stiklinę, keraminę, medinę ar metalinę tarą.

„Stiprus alus visoje Europoje parduodamas tik mažose, iki 0,5 litro talpos pakuotėse. Lietuvoje iki šiol buvo atvirkščiai – stiprus alus parduodamas išimtinai tik didelėse pakuotėse. Šios pataisos sumažins „bambalinio“ alaus mėgėjų skaičių kaime, nes „bambalinis“ alus mūsų žmones kaimuose paverčia zombiais. Šių pataisų parengimą paskatino siekis motyvuoti asmenis atsisakyti įdingo (asocialaus) gyvenimo būdo, žalingų gyvenimo įpročių, kurie neretai ir tampa nedarbo, nuskurdimo, prastos gyvenimo kokybės priežastimis, trukdo tokiems asmenims integruojantis į darbo rinką, susikurti sau ir savo artimiesiems geresnę ir visavertiškesnę gyvenimo aplinką“, – pažymėjo Seimo narys Remigijus Žemaitaitis

Daugiau informacijos:

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas

Remigijus Žemaitaitis 869842238