Siūlomos laikinos mokesčių lengvatos nuo liūčių nukentėjusiems ūkininkams

2017-11-17

Šiandien Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius užregistravo Lietuvos Respublikos žemės mokesčio, pelno mokesčio, gyventojų pajamų mokesčio įstatymų pataisas, kuriomis siekiama atleisti ūkininkus nuo žemės, pelno ir gyventojų pajamų mokesčio du mokestinius metus, einančius tik po ekstremalios situacijos.  

Seimo narys Vytautas Kamblevičius pažymėjo, kad ūkininkai dėl liūčių patyrė apie 40 mln. eurų nuostolių, o Žemės ūkio rūmų duomenimis, grūdų augintojai galėjo patirti iki 125,2 mln., daržovių – iki 55,2 mln. eurų nuostolių.

„Šiuo metu yra paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija. Tokios kritinės padėties žemės ūkyje nebuvo 40 metų: apsemta apie 140 tūkst. hektarų laukų, tačiau valstybė negali finansiškai padėti bent iš dalies finansuoti ūkininkų nuostolių. Šiuo metu šalies žemdirbiai dėl patirtų nuostolių ir apyvartinių lėšų trukumo negalės atlikti net būtiniausių darbų: dirvų paruošimo, tręšimo ir sėjos.

Tikiuosi, kad Seimui užteks politinės valios priimti laikiną mokesčių lengvatų mechanizmą, kuris būtų naudingas ūkininkams po ekstremalios situacijos paskelbimo“, – pažymėjo Seimo narys V. Kamblevičius.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Vytautas Kamblevičius

Mob. 8 699 85 552