Tvarka ir teisingumas atsiriboja nuo balsų pirkimo skandalo Šilutėje

2016-10-12

Tvarka ir teisingumas atsiriboja nuo balsų pirkimo skandalo Šilutėje ir bet kokių sąsajų su asmenimis, kurie galimai neteisėtai elgėsi per rinkimus į Lietuvos Respublikos Seimą. Partijos pirmasis vicepirmininkas Kęstas Komskis, kurio pavardė minima šioje abejotinoje istorijoje sustabdė savo narystę partijoje kol bus atliktas ikiteisminis tyrimas ir nustatyta tiesa.

Partijos Tvarka ir teisingumas rinkimų štabas negalėjo disponuoti ir nedisponavo jokiomis grynųjų pinigų sumomis ar kitais resursais, kurie yra nurodyti Policijos departamento pateiktoje informacijoje apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl balsų pirkimo. Melagingų žinių paskleidimas prieš Seimo rinkimų antrąjį rinkimų turą apie įvykius Šilutėje partijos kandidatams daro didžiulę žalą. Teisėsaugos struktūrų veiksmai artimiausiu metu turės būti kruopščiai ištirti ir teisiškai įvertinti.  

„Informacija apie policijos neva „demaskuotą gaują, kuri įtariama pirkusi balsus partijos Tvarka ir teisingumo“ kandidatų naudai“ yra tendencinga ir visiškai neatitinka tikrovės. Tai – provokacija, kuria siekiama kvestionuoti rinkėjų valią ir mesti šešėlį mūsų kandidatams, kurie teisėtai ir skaidriai vykdė savo rinkimų kampaniją,“- pareiškė laikinasis partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Pasak Remigijaus Žemaitaičio, pats ikiteisminio tyrimo pobūdis kelia rimtų abejonių, nes policijos ir kai kurių žiniasklaidos priemonių veiksmai gali būti „režisuojami“, siekiant padaryti spaudimą Vyriausiajai rinkimų komisijai ir įtaką rinkimų rezultatams.