„Tvarkiečiai“ inicijuoja apkaltos procedūras R. Karbauskiui, A. Verygai ir A. Širinskienei (Video)

2017-05-31

 

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcija LR Seime parengė nutarimo projektą dėl specialiosios tyrimo komisijos sudarymo ir galimybės pradėti apkaltos procesą  Seimo nariams Ramūnui Karbauskiui, Aurelijui Verygai ir Agnei Širinskienei.

Tam, kad tokia komisija būtų sudaryta, nutarimui turi pritarti 35 Seimo nariai.

Seimo nariams apkaltą siekiama pradėti po to, kai „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos“ frakcijos narė A. Širinskienė gegužės 25 dieną Seime prasidedant plenariniam posėdžiui pasinaudojo svetimomis Seimo nario kortelėmis ir užregistravo Seimo salėje nebuvusius kolegas.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis sako matantis šiame epizode labai daug panašumų su prieš septynerius metus vykusia L. Karaliaus ir A. Sacharuko apkaltos istorija.

„Tuomet buvo pasinaudota svetima Seimo nario kortele. Pasinaudojimas svetima Seimo nario kortele nėra tik tam tikras techninis veiksmas. Tai yra LR Seimo statuto pažeidimas. Juk parašyta aiškiai – Seimo nario mandatas yra individualus“, - sako R. Žemaitaitis. Anot jo, statutą akivaizdžiai pažeidė kitų Seimo narių kortelėmis pasinaudojusi A. Širinskienė. Taip pat statutą pažeidė ir R. Karbauskis su A. Veryga, kurie perdavė kolegei savo korteles.

„Tai čia akivaizdu, kad visi jie pažeidė Seimo statutą, visi jie pažeidė Seimo nario priesaiką ir visi jie sulaužė Konstituciją. Tikiu sulaukti aktyvaus kolegų palaikymo mūsų iniciatyvai, nes čia būtų ne tik dar viena apkaltos procedūra, bet, sakyčiau, savotiškas moralės suvokimo egzaminas, kaip kad sakė valstiečiai-liaudininkai prieš septynerius metus “, - tvirtina R. Žemaitaitis.

2010 metų lapkritį buvo išplatintas toks valstiečių pranešimas dėl apkaltos L. Karaliui ir A. Sacharukui: „Seimo nariai — valstiečiai liaudininkai, pritaria anksčiau išsakytai Valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio nuomonei, kad save gerbiantis politikas turėjo pats atsistatydinti ir nebegaišinti Seimo laiko. Iki šiol tai nebuvo padaryta. Manome, jog visi Seimo nariai turėjo galimybę įsiklausyti į visuomenės nuomonę, išgirsti žmonių vertinimus ir susimąstyti apie Seimo nariui keliamus aukščiausius moralės reikalavimus bei Seimo, kaip institucijos, įvaizdį“.

 

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ LR Seimo narių frakcija