Tvarkiečiai nepritaria akcizų didinimui

2017-12-05

Seimo frakcija „Tvarka ir teisingumas“ nepritaria numatomam akcizų didinimui, nes tokia mokesčių permaina prisidės prie dar didesnės infliacijos Lietuvoje.

Pagal valdančiųjų sumanymą, numatoma padidinti akcizo mokestį visiems gazoliams (dyzelinui) iki 347 eurų už 1000 litrų, ūkininkams akcizą už dyzeliną didinti iki 56 eurų už 1000 litrų. Taip pat didinami akcizai akmens anglims, koksui, lignitui, tabako gaminiams.

„Toks ženklus akcizų didinimas neišvengiamai persikels ant vartotojų pečių, nes dar labiau pabrangs daugelis prekių ir tai neigiamai paveiks vartojimą. Nenumaldomai augančios prekių ir paslaugų kainos šiuo metu yra viena didžiausių problemų mūsų šalyje, didinanti skurdą, socialinę atskirtį ir gyventojų nepasitenkinimą“,– sakė Seimo „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos narys Remigijus Žemaitaitis.

Kainų didinimas Lietuvoje, kai kaimyninėse šalyse, pavyzdžiui, toje pačioje Lenkijoje pinga ir degalai, ir daugelis vartojimo prekių yra neatsakingas, neapgalvotas ir kenksmingas mūsų ekonomikai.

Akcizu apmokestinto dyzelinio kuro įperkamumas Lietuvoje ir taip yra vienas prasčiausių, vienas mažiausių ES. Jei akcizo mokestį, taikomą dyzeliniam kurui, palygintume su vidutinėmis pajamomis, aukštesnis akcizas nei Lietuvoje yra tik Bulgarijoje, Rumunijoje ir Vengrijoje. Kadangi degalai yra labai svarbi kasdienio vartojimo prekė, akcizo didinimas ir su juo susijęs kainų kilimas mažins gyventojų perkamąją galią. Žemas dyzelino įperkamumas be kita ko rodo, kad nėra jokių pagrįstų priežasčių didinti akcizo mokesčio dydį.

„Mes visi puikiai suprantame, kad akcizo kėlimas atsilieps šalies verslui – būtent dyzeliniai degalai tradiciškai labiau paplitę verslo sektoriuje – krovinių ir keleivių pervežimo ir kitose srityse. Tai prisidės prie vartotojų kainų augimo ir prie bendro vartotojų kainų lygio augimo“,– pažymėjo R. Žemaitaitis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ spaudos biuras

Tel.(8 5) 239 6027