Tvarkiečiai palaiko švietimo darbuotojus

2018-05-24

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ LR Seimo frakcijoje apsilankę Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovai prašė paramos ginant mokytojų teises.

Seime teikiamas Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo Nr. XIII-198 2, 3, 4, 7, 8, 14, 17 straipsnių ir 5 priedo pakeitimo įstatymo projektas ir Švietimo įstatymo Nr. I-1489 68 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas, kurie reglamentuos naująją mokytojų darbo apmokėjimo tvarką, ketinamą įvesti nuo 2018 m. rugsėjo 1 d.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) nepritaria Švietimo ir mokslo ministerijos parengtam etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modeliui ir reikalauja stabdyti jo įgyvendinimą nuo 2018 metų rugsėjo 1 d.

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas frakcijos nariams sakė, kad naujoji darbo apmokėjimo sistema įvedama labai skubotai, iki šiol švietimo bendruomenei neatsakyta į daugybę klausimų.

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai pritarė, kad skubotas tokių sprendimų priėmimas kai mokyklose pats darbymetis – egzaminų metas – yra netikslingas.  Juolab kad šių metų biudžete nėra numatyta reikiamų lėšų ir apie papildomas lėšas mokytojams galima būtų kalbėti tik tvirtinant 2019 metų biudžetą.

Tvarkiečiai nusprendė palaikyti švietimiečius ir teikti savo siūlymus dėl mokytojų darbo apmokėjimo reformos.

Frakcijos narys Remigijus Žemaitaitis posėdyje pasiūlė originalią idėją: rajonuose, keliose savivaldybėse, kur mokytojai priversti važinėti iš vienos mokyklos į kitą didelius atstumus, eksperimento būdu pamėginti suprofiliuoti mokytojus taip, kad fizikos mokytojas galėtų dėstyti ir matematikos, istorijos mokytojas, pavyzdžiui, geografijos, o chemijos mokytojas – biologijos. Tokiu būdu nedideliuose, neskaitlinguose rajonuose mokytojai mažiau būtų vaikomi iš vienos mokyklos į kitą. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovai pripažino, kad idėja yra įdomi ir tikrai svarstytina.