Tvarkiečiai pralenkė socialdemokratus ir atsidūrė populiariausių partijų trejetuke

2018-04-12

Remiantis naujausiais tyrimais Partija „Tvarka ir teisingumas“ aplenkė socialdemokratus ir atsidūrė populiariausių Lietuvos partijų trejetuke.

Kovo 21–29 dienomis vykdyta apklausa parodė, kad, jei rinkimai į Seimą vyktų artimiausiu metu, „Tvarka ir teisingumas“ gautų 7,5 proc. balsų ir būtų trečia populiariausia partija Lietuvoje. Tokią apklausą naujienų portalo delfi.lt užsakymu atliko bendrovė „Spinter tyrimai“.

Partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis sako, kad partijos populiarumo augimas yra nuoseklaus ir kryptingo darbo rezultatas.

„Siekiame atsinaujinimo. Jau beveik dešimtyje partijos skyrių išrinkti nauji skyrių pirmininkai. Partiečiams keliame vis aukštesnius reikalavimus, stengiamės įtraukti juos į aktyvesnį politinį gyvenimą, skatiname iniciatyvumą, aktyvumą ir didesnę atsakomybę“, - sakė R. Žemaitaitis.

Pasak partijos pirmininko, gerėjantys reitingai sukuria ne tik naujas galimybes, bet ir kelia naujus iššūkius ir net grėsmes.

„Mūsų augantys reitingai tikrai ne visiems patinka ir jau matome pirmuosius žingsnius, pirmuosius signalus, kad jau mėginama ir ateityje bus mėginama mus šiek tiek pristabdyti, bandyti menkinti ir gadinti mūsų reputaciją. Bet žmonės ne kvaili. Jie patys viską mato ir supranta,- sakė R. Žemaitaitis. - Puolimas prieš mus yra neišvengiamas, todėl kviečiu visus partiečius būti itin pasitempusiais, atsakingais tiek prieš save, tiek ir prieš partiją. Prasižengimų tikrai netoleruosime. Netvarkai ir neteisingumui būsime itin griežti“.

Be to, anot partijos pirmininko reiktų galvoti ne tik apie partijos reitingus, bet ir apie visos partinės sistemos stiprinimą Lietuvoje, nes dabar matome prieš tradicines politines partijas nukreiptą priešiškumą, kuris stiprėja visoje Europoje, taip pat – Lietuvoje. Tradicines partijas tiesiog apgulę vienadieniai judėjimai, požiūris į partijas blogėja ir kam tai naudinga? Juk partinė sistema yra demokratijos pagrindas“, - sakė R. Žemaitaitis.

Pasak jo, partijas stiprintų didesnis jų atvirumas, viešumas, skaidrumas. Taip pat ir disciplina, atsakomybė bei etikos ir moralės normų laikymasis.

„Mūsų politiniame gyvenime, sakyčiau, trūksta garbingos konkurencijos, džentelmeniškos politinės kovos, pagarbos oponentui. Mums turėtų būti nepriimtini tokie metodai, kai yra siūloma užkimšti burną nepatogią tiesą sakančiam oponentui. Nuo 2006 metų yra veikiantis Valstybės politikų elgesio kodeksas, tačiau, kaip rodo gyvenimas, jo nepakanka. Gal būt vertėtų politikams pasirašyti kažkokį Garbės kodeksą“, - svarstė partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas.

Baland_io_m_n_partij_reitingai