Tvarkiečiai siūlo didinti konkurenciją politinėje arenoje

2018-05-29

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ LR Seimo frakcijos nariai registravo įstatymų pataisas, kuriomis siūloma partijoms sumažinti kartelę į Seimą bei dėl valstybės finansavimo, reikalaujamą steigėjų skaičių.

Pataisomis siūloma nustatyti, kad partijai patekti į Seimą daugiamandatėje apygardoje pakaktų 4 proc. rinkėjų balsų, o koalicijai – 6 proc. Šiuo metu barjeras į Seimą yra atitinkamai 5 proc. ir 7 proc. rinkėjų balsų.

Taip pat siūloma grįžti prie anksčiau galiojusios tvarkos, kai partijai steigti pakako tūkstančio steigėjų – šiuo metu partiją steigti turi ne mažiau kaip du tūkstančiai žmonių.

Taip pat siūloma, kad valstybės biudžeto dotacija būtų padalinama įstatymo reikalavimus atitinkančioms partijoms, kurios per praėjusius trejus rinkimus yra gavusios ne mažiau kaip vieną procentą rinkėjų balsų. Šiuo metu į biudžeto asignavimus pretenduoja partijos, per pastaruosius Seimo, savivaldybių tarybų, Europos Parlamento rinkimus surinkusios ne mažiau kaip 3 proc. rinkėjų balsų.

„Naujoms politinėms partijoms kaip demokratinės visuomenės garantui yra sunku surinkti reikiamą skaičių steigėjų ir rinkimuose peržengti įstatymuose nustatytą 5 procentų barjerą, – sako partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis. – Tokios pataisos sukurtų daugiau galimybių mažesnėms partijoms ir padidintų politinę konkurenciją bei įvairovę“.