Ūkininkai rengia peticiją Briuseliui

2018-01-25

Opozicinės Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Seimo nariai Tauragėje ir Jurbarke aplankė ūkininkus, urėdijos darbuotojus, medikus, susitiko su vietos gyventojais.

Miškininkams daugiausia nerimo kelia netikrumas ir neaiškumas dėl savo ateities. „Žmonės nežino ar čia liks gamyba, ar bus parduodama apvali mediena. Akivaizdžiai pamatėme, kaip ta vadinamoji urėdijų reforma dezorganizuoja, išbalansuoja visą struktūros veiklą“, – po susitikimo sakė Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Seimo narys V. Kamblevičius iš vietos ūkininkų išgirdo apie renkamus parašus ir rengiamą peticiją. „Ūkininkai niekaip nesulaukdami valdančiųjų valstiečių pažadų reikalauti išmokų suvienodinimo visiems Europos ūkininkams ėmėsi iniciatyvos patys ir pradėjo rinkti parašus po peticija, kuria Briuselio bus reikalaujama suvienodinti sąlygas visiems Europos ūkininkams“, – sakė jis.

Be to vietos ūkininkai atkreipė dėmesį, kad sparčiai mažėja smulkių ir vidutinių pieno ūkių. Pieno supirkimo kainoms nukritus iki 12 centų iš rajono jau išvežta per 1700 karvių. Jos iškeliavo į Lenkiją. Lenkai supirkinėja ne tik karves, bet ir pašarus, žemės ūkio techniką. Nei iš Žemės ūkio rūmų, nei iš Žemės ūkio ministerijos rajono ūkininkai jokios paramos ir palaikymo negauna.

„Jau atvirai kalbama, kad su Žemės ūkio ministru Bronium Markausku siejama ir už ES paramą pastatyta įmonė „Pienas LT“ bus parduota „Rokiškio sūriui“. Tai jau yra vieša paslaptis“, – pasakojo ūkininkai.