Verslininkai ieško „tvarkiečių“ užtarimo

2017-09-20

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Seimo nariai išklausė verslininkų nuogąstavimų dėl Vyriausybės planuojamų mokestinių permainų.

LR Seimo frakcijoje apsilankę Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas valdas Sutkus ir vežėjų asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Vytautas Milėnas išdėstė savo būgštavimus dėl galimų neigiamų pasekmių įgyvendinus Vyriausybės planuojamas mokestines permainas.

Pasak verslininkų, PVM didinimas Lietuvos viešbučiams sumažins šio sektoriaus konkurencingumą, nes visose kaimyninėse, aplinkinėse šalyse yra mažesnis viešbučių apmokestinimas. Akcizo didinimas dyzelinui sukels problemų ne tik vežėjams, bet gali persiduoti ir visiems Lietuvos gyventojams, jei prekybininkai, prisidengę degalų brangimu padidins prekių kainas. Fizinių asmenų nekilnojamojo turto apmokestinimas palies daugelį žmonių, gyvenančių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos senamiesčiuose ar kurortiniuose miesteliuose, tokiuose kaip Palanga ir pan. Viešųjų pirkimų korekcijos, anot verslininkų, taip pat neatitinka bendraeuropinių tendencijų. „Kodėl Lietuvoje viešieji pirkimai vykdomi renkantis pagal mažiausią kainą, o paskui reikalaujama darbuotojams mokėti didesnius atlyginimus“, – stebėjosi V. Sutkus.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai pirmieji iš visų parlamentinių frakcijų išklausė verslininkų būgštavimus ir juos įvertins.