Žuvininkystės reforma – sumaištis žuvininkų tarnyboje

2018-01-16

Klaipėdoje apsilankę Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Seimo nariai R. Žemaitaitis ir V. Kamblevičius nerado į uostamiestį nuo naujų metų perkeltos Žuvininkystės tarnybos vadovybės, finansų skyriaus ir tolimojo plaukiojimo žvejybos kontrolės darbuotojų.

„Panašu, kad permainos žuvininkystėje yra tik „ant popieriaus“. Reforma šioje srityje realiai nieko nepagerino, nepatobulino ir net gi pablogino tos tarnybos veiklą. Jautėsi žmonių sumišimas, nusivylimas ir slogi nuotaika“, – po susitikimų su žuvininkais konstatavo Seimo nariai.

2017 metų pabaigoje LR Seimui pateiktame informaciniame Žemės ūkio ministerijos rašte teigiama, kad nuo sausio 1 dienos Klaipėdoje pradės darbą tarnybos vadovas, vyriausias finansininkas, aštuoni tolimojo plaukiojimo žvejybos kontrolės specialistai, devyni finansų ir bendrųjų reikalų skyriaus darbuotojai. Tačiau Žuvininkystės tarnyboje Klaipėdoje Seimo nariai aptiko vos kelis senuosius darbuotojus.

„Neradome iš Vilniaus į Klaipėdą iškraustytų žuvininkystės specialistų. Gal jie kur pasimetė pakeliui“,- juokavo R. Žemaitaitis.

 Susitikimuose su žmonėmis Seimo nariai išgirdo nemažai nuogąstavimų dėl galimai neskaidrių ar net korupcinių planuojamų nekilnojamojo turto sandėrių perkeliant žuvininkus į naujas patalpas. Išgirdo apie iš darbo išeinančius specialistus. Taip pat sužinota apie galimai neteisėtą net 2,4 mln. eurų europinės paramos skyrimą vietinei žuvininkystės veiklos grupei, kuriai vadovauja dabartinio Žemės ūkio ministro rinkimų rėmėjas Arvydas Žiogas. Seimo nariams pateikti dokumentai rodo, kad A.Žiogo vadovaujama vietos veiklos grupė jau buvo pagarsėjusi neskaidriu paramos „įsisavinimu“ 2007-2013 metų laikotarpyje.