Tvarkiečiai dramblių nepirko

2018-05-03

„Pirk dramblį“ istorijoje prokurorai sukonstravo savo kaltinimus. Pagrindiniu kaltinamuoju šioje istorijoje pasirinktas ne vienas ar kitas fizinis asmuo, bet – mūsų partija „Tvarka ir teisingumas“. Tai yra – mes visi. Visi 12.238 partijos nariai esame kaltinami pažeidę įstatymą.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ kaltinama prekyba poveikiu, turto iššvaistymu, dokumento suklastojimu ir disponavimu suklastotu dokumentu, veikiant bendrininkų grupėje bei apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Tyrėjų teigimu, partija „Tvarka ir teisingumas“ veikė per savo atstovą, kuris eidamas vadovaujančias pareigas viešame juridiniame asmenyje, galimai siekdamas neteisėto politinės partijos finansavimo, veikdamas partijos naudai ir interesais, pažadėjo ir susitarė su verslininku R. S. priimti kyšį – paramos koncertą „Pirk dramblį“. Paramos koncertas „Pirk dramblį“, prokurorų teigimu, buvo skirtas viešinti politinę partiją, taip pat jos lyderius, kelti autoritetą rinkėjų akivaizdoje.

Reiktų atkreipti dėmesį į labai svarbų faktą, kad dėl paramos koncerto „Pirk dramblį“ jokiuose partijos organuose nebuvo diskutuojama, nebuvo priimta jokių partijos sprendimų. Nei partijos valdyboje, nei taryboje, nei prezidiume, nei kitame institute nebuvo apie tai kalbama.

Nei vienas asmuo, figūruojantis „Pirk dramblį“ istorijoje, nėra partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys.

Partijoje „Tvarka ir teisingumas“ kasmet atliekamas nepriklausomas finansinis auditas, jokių pažeidimų nenustatyta. Auditorių išvadas patvirtina Vyriausioji rinkimų komisija ir skiria valstybės dotacijas.

„Palaukime teismo sprendimo. Tikiuosi, kad įtarimai mūsų partijai nepasitvirtins. Mes eiliniai partiečiai niekuo nenusikaltome. Tikiu bendru mūsų darbu, bendromis pastangomis ir tais darbais, kuriuos darome, ir tikslais, kurių siekiame. Neabejoju, kad įveiksime šiuos laikinus iššūkius, indulgencijų mums nereikia“, - sako partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.