Europa šiandien panaši į „Titaniką“, kuris tuoj tuoj susidurs su ledkalniu

2016-10-28, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras
www.fotogenijai.lt

„Saugią Europos ateitį vis dar bandoma sukurti žodžiais. Tačiau ją sukurti galima ne jais, bet konkrečiais veiksmais. Link Europos, kaip ir link garsiojo „Titaniko“, kuris taip pat atrodė nepaskandinamas, dreifuoja ledkalnis. Didžiulis kalbų, biurokratinių procedūrų, negebėjimo veikti ledo luitas“, – Europos Parlamento sesijoje Strasbūre šią savaitę kalbėjo EP narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

Politikas pasisakė diskusijose svarstant Europos Vadovų Tarybos susitikimo spalio 20–21 dienomis išvadas bei diskutuojant dėl 2017 metų Europos Komisijos darbų programos.

Pasak R. Pakso, jis akcentavo keletą svarbiausių dalykų. „Europa privalo įveikti savo tapatybės krizę. Nebegalima ilgiau stovėti kryžkelėje tarp federalistinės Europos Sąjungos ir nacionalinių valstybių Europos Sąjungos. Apsisprendimas vardan Europos saugumo ir demokratijos turi būti greitas ir aiškus – būtina užmiršti bet kokias federalistines užmačias, atsisakyti globalizmo ideologijos ir pastangų tarsi su buldozeriu prastumti Europos valstybių piliečiams abejotinos vertės prekybos sutartis“, - sakė politikas.

Jis turėjo omenyje pastaruoju metu kilusį ažiotažą dėl Briuselio ultimatumo Belgijai, kuriuo reikalaujama pritarti ES laisvos prekybos sutarčiai su Kanada.

„Partneriams numatyta daug laisvės, o europiečiams – gerokai daugiau įsipareigojimų. Kai kas kelia abi rankas už abi sutartis, nors mes jose kol kas neturime pakankamai saugiklių ne tik dėl naujų darbo vietų sukūrimo, bet ir dėl dabartinių išsaugojimo Europoje. Negana to, kad gerokai žemiau nuleidžiama kartelė dėl importuojamo maisto bei žemės ūkio produkcijos saugumo reikalavimų, prekybos partneriams suteikiama gerokai daugiau teisių ir galimybių ginčus spręsti jiems palankesnėje teisinėje terpėje. Galų gale, nėra iki galo įvertinta galima tokių sutarčių žala Europos pramonei ir ekonomikai. Niekas negalvoja apie ilgalaikę perspektyvą – kaip tai paveiks konkrečias ūkio šakas Europoje bei darbo vietas versle ir pramonėje“, - argumentus dėstė politikas.

 Jis dar kartą pabrėžė savo anksčiau ne kartą išsakytą nuostatą, kad būtina nedelsiant pakeisti požiūrį į migracijos politiką.

„Turime atsisakyti kvotų, perskirstant po ES šalis atbėgėlius. Stiprinti ES išorės sienas, siunčiant aiškią žinią, kad ekonominiams migrantams iš trečiųjų šalių jos bus uždarytos. Ir jas iš tiesų uždaryti. Ir baigti Briuselio diktatą bendrijos narėms prisidengiant demokratijos vardu. Demokratija yra valstybės piliečių interesų gynyba, o ne jų kvailinimas pasinaudojant tais pačiais demokratiniais postulatais“, - sakė R. Paksas.

Politikas sesijoje taip pat pritarė rezoliucijai dėl žurnalistų padėties Turkijoje, kurioje valdžios institucijos raginamos paleisti sulaikytus žurnalistus ir leisti uždarytoms žiniasklaidos priemonėms vėl pradėti dirbti.

„Objektyvi žiniasklaida šiandienos pasaulyje yra viena didžiausių vertybių ir būtent tik jos pastangomis visuomenė gali įvertinti tikrąją padėtį, o bet kokie jos suvaržymai ar Turkijoje, ar Lietuvoje, ar kitoje pasaulio dalyje reikštų mažesnį objektyvumo lygį. Nors reikia pripažinti, kad pastaruoju metu žurnalistikai dėl įvairių sumetimų virstant gryna propaganda, dėl objektyvumo dažnai tenka suabejoti“, - sakė parlamentaras.