Europos Vadovų Tarybos požiūris stebina

2016-07-05, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras

Pateikiame Europos Parlamento nario Prezidento Rolando Pakso pasisakymą EP plenariniame posėdyje Strasbūre:

"Mane nustebino Europos Vadovų Tarybos požiūris.

Požiūris BREXIT‘o klausimu, klausimu, kuris šiandien Europai yra kertinis, apsiribota tik informacijos išklausymu. 

Ar tai reiškia, kad vienos bendrijos narių piliečių sprendimas palikti tą bendriją kitų šalių vadovams nesukelia jokių klausimų ir diskusijų?

BREXIT neprasidėjo vakar. Jo pradžia buvo tada, kai lengva ranka nukirtome krikščioniškąsias Europos šaknis taip ir neįsigaliojusioje Europos Sąjungos Konstitucijoje?

Ir tada, kai Europos politikai 2005 metais neišgirdo Prancūzijos ir Olandijos piliečių balso, atmetusių tą konstituciją? Ji biurokratiškai vingriai buvo pakeista Lisabonos sutartimi.

Dar vėliau – Graikijos finansų krizė, migrantų cunamis ir taip toliau. Tačiau nieko realiai nebuvo daroma, kad išgirstume britų balsą. Kad keistume ES: kad ji taptų labiau demokratinė, kad visos valstybės būtų lygios, kad visi balsai būtų girdimi, kad būtų priiminėjami kolektyviniai sprendimai, kad turėtume nacionalines valstybes, nes kitaip bus blogai.

Britai nieko neišdavė. Jie suteikė paskutinę galimybę pakeisti Europos Sąjungos politiką. Nuo globalizacijos ir federalizacijos – laisvų valstybių ir tautų Europos link.

Kas šiandien esame mes, jei mus palieka šalis, neturinti rašytinės konstitucijos, tačiau gyvenanti pagal seniausias Vakarų politikos taisykles ir aukščiausius jų standartus?

Tam, kad atsakytume į esminį klausimą, kokia bus ateities Europa – lygiateisių valstybių sandrauga ar Briuselio diktatūra, būtina sušaukti visos Europos valstybių Konventą, kuris nubrėžtų naujas Europos Konstitucijos gaires ir būtų naujas, tikrą tautų vienybę liudijantis impulsas kelyje į klestinčią Europą."