Kelias į federalizmą bus pats tiesiausias kelias į Europos subyrėjimą

2017-03-02, Europos Parlamento nario, Prezidento Rolando Pakso biuro informacija

„Kelias į federalizmą, apie kurį mes šiandien diskutuojame, mano nuomone, bus pats tiesiausias kelias į Europos subyrėjimą. Negi mes pasiruošę tuo keliu eiti?“ – anaiptol ne retoriškai klausė Europos Parlamento narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas, Europos Komisijos vadovui Jeanui-Claude'ui Junckeriui pateikus pasiūlymus dėl ES pertvarkos.

R. Pakso įsitikinimu, į vadinamąją Baltąją knygą sudėti pasiūlymai reiškia ne šviesą ES ateitį, bet juodomis spalvomis gali nudažyti daugelio bendrijos žmonių gyvenimą ribojant valstybių savarankiškumą.

„Matyčiau kitą kelią. Ne dviejų greičių, ne Europos federalizacijos, bet Europos kelią į vienybę ir laisvę. Laisvų, lygiateisių tautų Europa – tai vienintelis kelias, kuris gali mus suburti bendram siekiui už Europos išlikimą ir jos ateitį. Matyčiau kelią į Europą be išgalvotų baimių, į Europą be iškreipto liberalizmo, be aklo kapitalizmo. Ne į tokią, kurioje apologetai nebemato išnaudojamo žmogaus, kur dauguma politikų nebeturi atsakomybės, o dauguma valdininkų – sąžinės“, - kolegoms parlamentarams siūlė politikas, atstovaujantis Lietuvą Europos Parlamente.

R. Pakso vertinimu, J.C. Junckerio pasiūlymuose akivaizdžiai matyti nusiteikimas į paribį nustumti tas valstybes, kurios iš tiesų yra už valstybių sandraugą, už tikrą Europos Sąjungos reformą, o ne jos pavertimą Jungtinėmis Europos Valstijomis.

„Aiškiai matomas nusiteikimas mažesnių bendrijos narių sąskaita spręsti didesniųjų valstybių problemas. Norima kai kurias bendrijos nares persodinti iš autobuso į vežimą, o autobuse likusiems patogiai įsitaisyti bendrakeleivių vietose. Tik bėda, kad tas autobusas tiesiausiu keliu riedės link Europos subyrėjimo“, - sakė Europos Parlamento narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.