Lojalumas nėra perkamas

2016-06-08, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras
Martyno Ambrazo nuotrauka.

 

„Europos Komisija siūlo vienu kitu milijardu eurų papirkti Rytų Afrikos šalis, kad iš jų būtų pristabdytas migrantų antplūdis į Europą. Dėl to paties jau anksčiau bandyta šešiais milijardais eurų ir bevizio režimo pažadais nupirkti Turkiją. Esu įsitikinęs, kad pinigai bus išleisti, o problema tęsis ir toliau“, - šią savaitę Europos Parlamente vykusioje diskusijoje dėl migracijos sakė europarlamentaras, frakcijos Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa vicepirmininkas Rolandas Paksas.

Anot jo, lojalumas nėra perkamas, o net ir pavykus ką nors papirkti, jis būna trumpalaikis. „Gal mes pradėkime ramybės mokestį mokėti ir teroristams – kad būtų ramu Paryžiuje, Londone, Briuselyje ir visose ES valstybių sostinėse?“ – ironizavo R. Paksas, akcentuodamas, kad pagrindinė Europos Sąjungos dvišalių ar daugiašalių sutarčių su Afrikos valstybėmis sąlyga privalo būti saugumo ir sienų regione užtikrinimas.

„Visi šio regiono valstybėms teikiami pagalbos projektai taip pat turi būti susieti su taikos ir saugumo šiose valstybėse užtikrinimu.

Dar viena esminė ir vykdoma sąlyga: griežta ir profesionali pačios ES išorės, ypač jos pietinių, sienų kontrolė.

Ketvirta: būtina atsisakyti bet kokios kvotų politikos. Ji buvo, yra ir bus akivaizdi migracijos į Europą paskata“, - kalbėjo frakcijos Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa vicepirmininkas.

Diskusiją Europos Parlamente paskatino Europos Komisijos paskelbta naujas partnerystės migracijos srityje su Jordanija, Libanu, Nigeriu, Nigerija, Senegalu, Maliu, Etiopija, Tunisu ir Libija modelis. ES planuoja sudaryti konkrečius susitarimus, kurie padėtų sustiprinti minėtų šalių sienų apsaugą, padidinti grąžinamų asmenų skaičių ir sudaryti sąlygas pabėgėliams likti kuo arčiau savo namų.

Šis siūlymas sulaukė nevienareikšmio europarlamentarų vertinimo. Kai kurie jų tikino, kad  papildomos investicijos į šių šalių ekonomiką gali sumažinti migracijos paskatas, tačiau kartu įspėjo nesudarinėti naujų „turkiškų" susitarimų.