„Tvarkiečiai“ apsisprendė: pavadinimo nekeis, dėl naujo ženklo – dar diskutuos, o pirmininką rinks tiesiogiai

2017-05-15, Karštas Komentaras

Savaitgalį Pagėgiuose posėdžiavusi partijos „Tvarka ir teisingumas“ taryba nusprendė, kad partija pavadinimo nekeis, tačiau vyks tolimesnės diskusijos dėl partijos simbolio pakeitimo – ar partijos simbolį „erelį“ turėtų pakeisti stilizuoti „gediminaičių stulpai“.

Manoma, kad naujasis ženklas aiškiau parodytų partijos kryptį – kad „tvarkiečiai“ suka tautinių vertybių puoselėjimo keliu.

Skiriasi ir siūlomo naujojo partijos ženklo forma – jis būtų rombo formos, „nuaustas“ iš močiučių austų juostų raštų elementų.

Naujasis ženklas būtų daugiasluoksnis: užslėptas Šv.Andriejaus kryžius simbolizuotų krikščionybę, dinamiką; kvadratas – tvarką; keturi kvadratai kampuose – keturis atraminius valstybės stulpus (vykdomoji valdžia, įstatymų leidžiamoji valdžia, teismai, bažnyčia/žiniasklaida); ženkle – ir penki regionai (Sūduva, Žemaitija, Dzūkija, Aukštaitija, Mažoji Lietuva); gediminaičių stulpai – vienas seniausių lietuvybės simbolių.

Partijos tarybos posėdyje taip pat pritarta įstatų keitimui: kad partijos pirmininkas būtų renkamas ne dviejų, o keturių metų kadencijai tiesioginiuose partijos pirmininko rinkimuose.

Šiuos partijos tarybos sprendimus dar turės patvirtinti „tvarkiečių“ kongresas.

KK inf.