Dabar mes turime „gandragalvių“ judėjimą

2017-05-17, Karštas Komentaras

„Partija eina ne revoliucijos, o evoliucijos keliu, kuris partijai yra pakankamai sunkus“, – savaitgalį Pagėgiuose įvykusiame „tvarkiečių“ tarybos posėdyje sakė partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Jis pažymėjo, kad jeigu šių metų pradžioje politologai ir apžvalgininkai dar pakankamai skeptiškai vertino partiją „Tvarka ir teisingumas“, jos idėjas ir programą, tai dabar akivaizdžiai matosi, jog situacija keičiasi. Tai, anot R.Žemaitaičio, lemia nuoseklus ir konkretus darbas: tiek aktyvus dalyvavimas įstatymų leidyboje, tiek susitikimai su žmonėmis.

„Šiandien didelį gyventojų nusisukimą nuo valdančiosios daugumos lemia tai, kad priešrinkiminiu metu duoti pažadai nevirsta realybe, o virsta dideliu chaosu. Ir tas nepatyrimas politikoje, Seime, valdžioje, mano nuomone, labai stipriai piktina žmones“, – partijos tarybos posėdyje kalbėjo R.Žemaitaitis.

Tarybos posėdžio išvakarėse jis lankėsi metrikacijos skyriuje, kur domėjosi, kokia yra žmonių migracija. „Pavyzdžiui, Šilutės ir Šilalės migracija yra tokia: per šį pusmetį išvažiavo tiek žmonių, kiek per visus 2016 metus. Statistika yra šiurpinanti. Ir kada klausi žmonių, dėl ko taip yra, tai atsakymas yra labai paprastas: dėl neveiklumo – ir neveiklumo pačioje valdžioje“, – metė akmenį į valdančiųjų daržą R.Žemaitaitis.

Jis pasidžiaugė, kad „tvarkiečių“ darbai nenukrypsta nuo partijos programos ir ideologijos, išsaugomos krikščioniškosios vertybės. Kai tuo tarpu, pvz., 90 proc. socialdemokratų nusisukę nuo savo duotų pažadų, duotų žodžių.

„Aš manau, kad mes esame ta jėga, ta politinė grupė, kuri turi laikytis sau ir žmonėms duotų pažadų“, – partijos tarybos posėdyje kalbėjo R.Žemaitaitis.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko teigimu, jį neramina pastarąją savaitę į viešumą išlindę politologai su pasiūlymais uždaryti partiją „Tvarka ir teisingumas“ ir vietoj jos kurti naują judėjimą.

„Daugelis man užduoda klausimą: kodėl tu esi toje partijoje ir kodėl tu ją bandai „vežti“? Ir aš jiems atsakau: partija – tai daug didesnė atsakomybė. Tai ne tik atsakomybė sau pačiam, bet ir atsakomybė už tą visą didelį žmonių būrį, kurį mes bandome sukurti ir išlaikyti. Visuomeninis judėjimas – tai laikinas žmonių susibėgimas. Susibėgom, pasiekėm tam tikrą tikslą ir išsibėgiojom.

Reikia žiūrėti į priekį ir matyti kur kas daugiau“, – kalbėjo R.Žemaitaitis.

Anot jo, judėjimas yra kelerių metų, o partija – viso gyvenimo. „Kai kurios politinės partijos gyvena šimtą, šimtą dvidešimt, aštuoniasdešimt metų. Ir kodėl tos partijos taip ilgai gyvena? Nes jos tiki savo ideologija, kurią įrašė kurdamos tą partiją.

Todėl aš ir žurnalistams sakau: „Kai jūs rašote apie judėjimą, pažiūrėkite, koks judėjimas pasaulyje apima visos valstybės tikslus? Jūs niekur to nerasite“.

Judėjimas apima tik vienos interesų grupės tikslus. Jis gali apjungti Palangos tikslą, Kretingos tikslą, Pagėgių tikslą, bet jis niekada neapjungs visos Lietuvos“, – apie tai, kuo partijos skiriasi nuo judėjimų, kalbėjo R.Žemaitaitis.

„Dabar mes turime „gandragalvių“ judėjimą. Ir šitas „gandragalviškas“ judėjimas, aš galiu pasakyti, nėra partija – tai yra judėjimas. Ir tai parodo vykstantis chaosas: jie neturi tikslinių vertybinių interesų, visiškai neprisiima atsakomybės už tai, kas šiandien vyksta valstybėje. Premjero nuomonė viena, Seimo pirmininko kita, didžiausios frakcijos vadovo nuomonė – trečia. O jeigu dar pasigilintume, ką kalba komitetų pirmininkai, – tai jau ketvirta nuomonė.  Aš manau, kad partija – tai daug didesnis svarumas“, – „tvarkiečių“ tarybos posėdyje kalbėjo partijos pirmininkas R.Žemaitaitis.

Jis pakvietė partiečius nebijoti judėjimų, partijos „daužymų“, o atsiversti partijos įstatus, įsipareigojimus ir vieningai įgyvendinti partijos vertybes.

KK inf.