R. Žemaitaitis: „Seimo narių grupė dėl urėdijų reformos kreipėsi į Konstitucinį Teismą“

2018-01-18

Šiandien 29 Seimo narių grupė kreipėsi į Konstitucinį Teismą išsiaiškinti, ar Miškų įstatymo pakeitimai, kurie buvo priimti per vieną dieną, iš tikrųjų atitinka Konstituciją. Teisės ekspertai pažymi, kad Miškų įstatymas ypatingos skubos tvarka galėjo būti priimtas pažeidžiant Konstituciją, o dabar reforma vykdoma nesilaikant įstatymo ir Darbo kodekso.

 Urėdijų reforma palietė maždaug 500 darbuotojų – tiek jų turės palikti darbą, nes dar iki šiol yra neapibrėžtos funkcijos, abejonės dėl socialinių garantijų ateityje ir visiško dialogo nebuvimas. Aplinkos ministerija vykdydama reformą nesilaiko Darbo kodekso ir laiku neinformuoja žmonių apie pokyčius ir galimą atleidimą iš darbo.

„Tikiuosi, kad Konstitucinis Teismas išsklaidys visas abejones dėl skubotos urėdijų reformos, kuri jau dabar smarkiai atsilieka nuo grafiko, o urėdijų reformą vis dar gaubia nežinia. Prasidėjusi valstybinių miškų valdymo reforma vyksta labai chaotiškai, miškininkams, smulkiesiems verslininkams ir visuomenei kyla daugybė klausimų, į kuriuos atsakingos valdžios institucijos iki šiol taip ir neatsako.

Valstybinių miškų valdymo reformoje labai trūksta kompetencijos, viešumo ir aiškių kriterijų, kaip vykdoma ši reforma“, – pažymėjo Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Remigijus Žemaitaitis

Mob. 8 698 42 238