Interviu su Marijampolės skyriaus pirmininke Viktorija Dapkevičiene

2018-12-20

Mieli skaitytojai, kviečiame artimiau susipažinti su naujai išrinkta partijos skyriaus vadove. Kalbiname partijos Tvarka ir teisingumas Marijampolės skyriaus pirmininkę Viktoriją Dapkevičienę.

 

Esate Tvarkos ir teisingumo partijos Marijampolės skyriaus pirmininkė. Papasakokite kaip pasukote šiuo karjeros keliu?

 

Sprendimas tapti Marijampolės skyriaus pirmininke tikrai nebuvo lengvas. Visų pirma Tvarkos ir teisingumo partijos nariai patys mane skatino pasirinkti šį postą, jie patys iškėlė mano kandidatūrą ir tai tapo vienu iš faktorių, kodėl aš tapau pirmininke. Antrasis veiksnys nulėmęs šį karjeros posūkį – prasta Tvarkos ir teisingumo partijos padėtis Marijampolės mieste, mano nuomone reikia traukti partiją iš pogrindžio, vienyti žmones ir spręsti rajono problemas.Taip pat skyriuje šiuo metu yra iniciatyvių ir motyvuotų narių. Tokie žmonės skatina jungtis bei prisidėti prie komandos. Iš viso Tvarkos ir teisingumo partijoje esu penkerius metus, todėl matydama Marijampolės skyriaus spragas, atsiradus galimybei, nusprendžiau imtis iniciatyvos.

 

  1. Ar Jūsų skyrius jau pradėjo ruoštis artėjantiems savivaldos rinkimams?

 

Taip, jau ruošiamės. Rinkimai šiuo metu yra mūsų prioritetas.

 

  1. Kaip sekasi pirmininkauti Marijampolės skyriuje? Ką pavyko nuveikti, įdiegti?

 

Esu pirmininke dar tik mėnesį, tačiau galime pasigirti naujomis patalpomis. Iki šiol mūsų skyrius neturėjo kabineto, tačiau nuo šiol turime erdvę, kurioje susirenkame, diskutuojame, ieškome problemų ir jas mėginame spręsti. Nuo šių metų prisidedame prie kasmetinės socialinės paramos akcijos „Mamų skrynia“ (organizuojama Marijampolės apskrities ligoninės), renkame pirmąjį kraitelį kūdikiams ir sunkiai besiverčiančioms mamoms.

 

  1. Skyriuje įvyko žymūs pasikeitimai. Kaip vertiname dabartinę skyriaus veiklą su ankstesne vadovybe?

 

Na kaip jau minėjau pagaliau turime erdvę susirinkimams ir diskusijoms, tai išties svarbus pokytis mūsų skyriuje. Taip pat per ankstesnius penkerius metus, kuriuos praleidau Tvarkos ir teisingumo partijos Marijampolės skyriuje buvau pastebėjusi didelę ydą – partija yra aktyviasia tik prieš rinkimus. Nors visus metus vykdavo susirinkimai, tvarkiečiai kartais susirinkdavo, pasikalbėdavo, padiskutuodavo, tačiau realaus darbo nepastebėdavau. Mano nuomone mes, partiečiai, privalome dirbti, stengtis dėl savęs ir aplinkinių visada, privalome dalyvauti visuomeniniame gyvenime, tam, jog galėtume įžvelgti ir vertinti miesto socialines ir politines problemas.

 

  1. Kaip sekasi pritraukti naujus partijų narius? Ar pasikeitė žmonių požiūris į partiją po praėjusio kongreso? Gal pavyko pritraukti naujų veidų?

 

Kongreso dieną buvęs partijos pirmininkas pasitraukė iš partijos posto, todėl visas detales būtų sunku komentuoti. Tačiau į paskutinį klausimą galiu atsakyti – per praėjusį mėnesį į partiją išties pavyko pritraukti daugiau asmenų, šiuo metu naujų narių sąraše yra 21. Manau kiekvienas lyderis su savimi atsiveda ir naują komandą, džiaugiuosi šiuo nauju išsukiu ir tuo, jog manimi pasitiki vis daugiau žmonių.

 

  1. Gimėte ir užaugote Marijampolėje. Kaip keitėsi Jūsų gimtasis miestas?

 

Trumpai tariat iš bjauriojo ančiuko tapome gulbe. Džiaugiuosi, kad miestas tampa patrauklia vieta tiek miestiečiams, tiek turistams. Suvalkijos sostinę daugelis lietuvių pažįsta iš naujo. Svarbu pabrėžti, kad vis daugiau globalių įmonių investuoja į Marijampolę, pavyzdžiui, visai neseniai pas mus atsidarė langų gamykla „Dovista“. Miesto valdžia nepamiršta ir kultūros įstaigų – lapkričio 30 d. po dvejus metus trukusios renovacijos duris atvėrė Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka. Manau didžioji dalis pokyčių į naudą.

 

  1. Kaip manote, kokių pokyčių šiuo metu labiausiai reikia Marijampolei?

 

Pastebėjau, kad Marijampolėje trūksta erdvių šeimoms. Aš nekalbu tik apie vaikų žaidimų aikšteles parkuose, aš kalbu apie pramogas ir šaltuoju metų laiku. Kadangi pati šiuo metu auginu septynerių metų vaiką, susiduriu su šia problema. Dažnai savaitgaliais tenka pasirinkti didesniuosius Lietuvos miestus, manau tokiame moderniame ir atsinaujinusiame mieste reikia siūlyti pramogas šeimoms ir šaltaisiais metų laikais.

 

  1. Su kokiais sunkumais, problemomis susiduria Marijampolės gyventojas šiomis dienomis?

 

Šiuo metu vyksta vienos didžiausių Marijampolės gatvių rekonstrukcija (Kauno g.). Permainos tikrai buvo reikalingos, tačiau infrastruktūros klausimai mano ir daugelio miestiečių nuomone buvo sprendžiami netikslingai: galima teigti, kad vietoje keturių eismo juostų liko tik dvi (nors teigiama, kad keturios išliks, tačiau gatvėje atsiradus begalei saugos salelių, keturių juostų tikrai neišliks), tad po rekonstrukcijos esant dideliam eismui susidarys spūstys, tai pasunkins Kauno g. gyventojų susiekimą ir prailgins kelonę į arba iš darbo. Taip pat visai neseniai šalia vienos iš didžiausių miesto mokyklų atsidarė greito maisto restoranas „Mcdonalds“, tai apie kokį sveiką maistą pamokų metu galima kalbėti? Vaikai tikrai nevalgys mokyklos valgykloje, kai pagunda visai šalia. Kiti man nepatinkantys aspektai – automobilių plovyklos įrengtos šalia daugiabučių ir bažnyčios. Pirmoji automobilių plovykla iškilo daugiabučio namo kieme, nors faktiškai pagal įstatymus ji ten negalėjo stovėti, problema ilgai buvo gvildenamas posėdžiuose, tačiau liko neišspręsta, daugiabučio gyventojų vakai galės žaisti faktiškai automobilių plovykloje (prie šio fakto dar galiu pakomentuoti, kad suteikus leidimą statyboms buvo išrauti gyventojų sodinti medžiai, išardytos vaikų žaidimų aikštelės, panaikinta krepšinio lenta). Kitas amoralus (mano nuomone) klausimas – automobilių plovykla šalia bažnyčios, nors leidimai statyboms duoti, bet manau tai yra valdžios atlaidumas ar aplaidumas, nes tokiose vietose tokios įmonės tikrai neturėtų funkcionuoti. Žmonės eina į mišias, o kažkas už kelių žingsnių plauna savo purviną automobilį. Galbūt neskamba taip baisiai, kaip atrodo iš šono, tačiau problema tikrai opi.

 

  1. Kaip manote kodėl susidarė tokios problemos? Ar tai buvusios valdžios neveiklumas? Kaip reiktų spręsti šias bėdas?

 

Jeigu valdžia sueikė leidimus tokiems pokyčiams, vadinasi jie veikė, dirbo, nesėdėjo vietoje. Tačiau kyla klausimas, kodėl jie suteikė šiuos leidimus? Kokiais principais ir vertybėmis ši valdžia vadovaujasi? Jeigu kalbant būtent apie plovyklų problemas – daugiabučio namo gyventojai buvo pateikę prašymą didinti automobilių stovėjimo aikštelę. Prasidėjus darbams, daugiabučio namo gyventojai galvojo, kad jų prašymas buvo išgirstas ir automobilių stovėjimo aištelė padidės, išsaugant vaikų žaidimų aikšteles. Visgi sužinojus, kad kieme netrukus išaugs plovykla, gyventojai nusprendė kreiptis į miesto valdžią, tačiau sužinojo, kad anot jų gyventojai patys kalti, nes nedalyvavo sklypo formavimo posėdyje. Tad šiuo atveju gyventojų nuomonės niekas neklausė, žmonės nebuvo informuoti, kad jų kieme tuojaus prasidės statybos ir bus sunaikntas jų puoselėtas gerbūvis. Aš esu už verslo plėtra mieste, tačiau visų pirma neturi nukentėti gyventojų poreikiai. Šių aptartų klausimų jau neis išspresti, tačiau ateityje žmonės turi būti informuoti, apklausti ir valdžia prieš suteikdama leidimus statyboms privalo atsiklausti žmonių nuomonės. Manau mieste trūksta bendravimo su visuomene.

 

  1. Ko palinkėtumėte Tvarkos ir teisingumo partijos nariams?

 

Linkiu suklupus, stotis ir toliau žengti tik pirmyn.

 

Ačiū už pokalbį.